Чи можливо прожити на прожитковий мінімум у 2024 році?
Прожитковий мінімум – 2920 грн в місяць.У 2024 році в держбюджеті збільшили прожитковий мінімум майже на 13%. Це загальний показник для однієї особи на місяць, лише на їжу. Підвищили також і пенсії та мінімальну зарплату, але люди зазначають що цього не вистачає. В наступному матеріалі мої колеги підрахували чи вистачить цієї суми на продукти і чому експерти не радять економити на їжі.
Прожитковий мінімум виріс до майже 3 тисяч гривень, але все одно купити за ці гроші продукти на місяць досі не можливо розповідають дніпряни.
“Ви ж бачили ціни, як цього буде вистачати? А якщо є ще діти, то як цього буде вистачати – це смішно”.
“Це дуже мало. Напевно, у влади немає можливості платити всім пенсії та зарплати”.
“Щоб нормально жити, потрібно 7-7,5 тисячі гривень. А так – кожному своє”, – кажуть дніпряни.
Це прожитковий мінімум на одну людину на місяць. Тільки на продукти харчування – 2920 грн, а якщо розділити на 4, то на тиждень українець має витрачати — 730 грн.
А це вже тижневий запас продуктів харчування, який радять споживати експерти, щоб мати збалансований та поживний раціон. За нашими підрахунками, на тиждень людина має витратити мінімум 935 грн. Різниця в більше ніж 200 гривень. Але що буде, якщо економити на їжі та обмежувати себе в продуктах, які рекомендують експерти?
“Не варто економити на харчуванні, краще на розвагах або цукерках. Організм потребує якісного харчування для нормального функціонування. Якщо економити на їжі, то потім доведеться витратити більше грошей на лікування або реабілітацію”, – зазначила дієтологиня, нутріциологиня Ірина Мірошниченко.
Всі згадані продукти несуть користь вашому організму. Якщо прибрати м’ясо, білок–це вплине на ріст волосся, нігтів та стан шкіри, клітковина–забезпечує гарне травлення, її нестача викликає проблеми в роботі печінки. Хоч такий кошик і перевищує прожитковий мінімум, правильне харчування значно зекономить ваш сімейний бюджет і збереже здоров’я. Більшість вважає, що здорове харчування – це дорого. Але насправді – це міф, розповідають експерти.
“Коли в тебе складений раціон, ти приходиш до магазину і не купуєш хаотичні продукти. Адже часто людина, яка зголодніла, йде в магазин і починає набирати все підряд. А коли в тебе складений раціон, ти знаєш, які продукти потрібно купити”, – каже Ірина Мірошниченко.
Прожитковий мінімум – це економічний показник, який використовується для обчислення деяких соціальних виплат, таких як пенсії, аліменти, допомога з безробіття.
Читайте також: Крадуть гроші з карток, видаючи себе за “Укрпошту”