Чи купують дніпряни кавуни у 2022?
Ціни на кавуни злетіли більше, ніж удвічі, порівняно з минулим роком. Сьогоднішня їхня вартість у дніпровських супермаркетах та на ринках у середньому становить 25 гривень за кілограм. Врешті один смугастий обійдеться мінімум в 150 гривень. Через захмарну вартість люди їх нині не купують. Ціни на баштанні злетіли через війну – кажуть експерти, адже Україна залишилась без херсонських ягід, бо та територія нині в окупації.
Продавчиня Нонна розповідає, що дніпряни кавуни майже не купують, незважаючи на розпал сезону. Ціна на них – в середньому 25 гривень за кілограм.
“Кому зараз кавуни потрібні? Якщо поки що овочі, фрукти не наїлися люди. Розумієш, не кожен купує. Дуже важко зараз людям, справді важко. Я не розумію: 25-30 рублів консервація. Не знаю, у кого гроші є. І то з Херсона завжди привозили, а зараз із Одеси”, – Нонна, продавчиня.
Середня вага кавуна від 5 до 10 кілограмів. Тож одна ягода потягне мінімум на 150 гривень. Переважна більшість дніпрян через таку вартість відмовляють собі в задоволенні поласувати цукровим кавуном.
Ціна на смугасті злетіла, бо Херсонщина – основний постачальник кавунів нині під окупацією. Ягоди на українському ринку нині – або з Одещини, або з-за кордону. Експерти також пов’язують здорожчання на баштанні та низку інших продуктів і з іншими факторами.
«Питання перш за все пов’язано з інфляцією. Тобто у нас кожен рік відбувається подорожчання тих чи інших товарів та послуг в певному обсязі. Але, на сьогодні ми розуміємо, що військові дії на території України крім інфляції додають і зовнішні фактори, які, на жаль, є більш негативними, ніж та сама інфляція. Починаючи від курса долара і завершуючи неможливістю нормальної логістичної структури для тих товарів і послуг, які раніше ми мали можливість експортувати в інші країні», – Кирило Огданський, кандидат економічних наук.
Самі ж рашисти вже стали будувати бізнес на наших кавунах. Один з їхніх інформаційних пабліків повідомляє, що у Краснодарі торгують трофейними ягодами з Херсона: вони з’явилися на місцевому ринку в районі, де мешкають переважно відставні військовослужбовці. Росіяни навіть поцупили символ Херсонщини – баржу, якою щороку возили кавуни до Києва. Дніпряни ж додають – не купують кавунів, бо дуже чекають саме херсонських красенів