Чи є у Дніпрі альтернатива пластиковим пакетам?
10 грудня набував чинності закон, який забороняє використання одноразових пластикових пакетів на безоплатній основі. У крамницях за них доведеться викласти з гаманця від однієї до 20 копійок. Другий етап нововведення: з 10 березня 2022-го відбудеться повна заборона на використання надтонких пластикових пакетів. Як реагують на закон дніпряни та чи є альтернатива такому виду продукції?
З 10 грудня українці, відвідуючи крамниці, живуть за новими правилами. Нещодавно прийнятий закон остаточно заборонив для покупців безкоштовне використання надтонких пластикових пакетів.
Мешканці Дніпра проблеми в додаткових витратах не бачать.
Віра Земляна, місцева жителька: “Но я бы с этими пакетами, конечно, не такое сделала, а сделала переработку. Вот тогда да. А вот это, что оно даст? Ниче не даст. Ну возьмут с меня эти 12 копеек, оно ж ниче не даст. Надо переработку организовать, потому что придет время – я как посмотрю сколько мусора – придёт время, и мы вообще потонем в этом”.
Лариса, місцева жителька: “Сейчас они покупные и их можно брать, а бесплатно нет – они вредные. Поэтому это странно, для людей это странно, честно говоря. Теперь это покупать, но это не вредно значит”.
“Мне кажется, каждый человек против этих кулёчков. Я их терпеть не могу, вот эти одноразовые кульки, которые не разглагаются. Вы представляете сколько этого мусора по всему миру или даже по нашему городу”.
Втім, є й українці, що не приховують невдоволення новим законом. Аби не платити більше, кмітливі відвідувачі магазинів вигадують нові способи, як оминути заборону.
Другий етап закону про пластикові пакети набере чинності з 10 березня 2022-го року. Саме з цієї дати в нашій країні відбудеться повна заборона на використання надтонких пластикових пакетів.
Органи місцевого самоврядування за новий закон “двома руками”, адже саме пластикові пакети завдають колосальної шкоди екології по всій планеті.
Олег Семенко, директор департаменту екологічної політики Дніпровсьної міськради: «Упаковку делать экологически чистой и безопасной, я в этом абсолютно убежден. Дело в том, что пластиковые бутылки, пакеты, ну, и вы сами видите, вообще, они лежат в теле полигона, они будут разлагаться сотнями лет. И, конечно, они будут нести вред экологии планеты и нашей территории в том числе».
Сумна статистика виглядає так: щороку пересічний українець використовує й викидає пів тисячі целофанових пакетів. З них лише 6 відсотків потрапляє на переробку.
Вадим Манюк, кандидат біологічних наук: “Це потужний стимул має бути для переходу на біопластик, який все ж таки теж не ідеальна сировина, так будемо говорити. Але це в рази ліпше, це кардинально змінює ситуацію, якщо в нас замість поліетиленових традиційних пакетів будуть в супермаркетах біопакети, так званий. Тобто це пластик на основі крохмалю зазвичай, який потім розкладається як органічна речовина. І це зовсім інший підхід до довкілля”.
Чи є альтернатива поліетиленовим пакетам? Еко-активістка Катерина доводить, що так! Власноруч дівчина шиє екоторбинки й закликає так робити й інших.
Катерина Хоменко, екоактивістка: “В мене є близькі, друзі, і якось воно розповсюджується, коли ми на своєму прикладі це показуємо, коли ми находимо альтернативи. Коли нас питають: «А навіщо ти це робиш?» іІти відповідаєш: «Для своїх дітей, для своєї країни”. В кожного є свої сторінки, зараз в нас дуже багато екоблогерів, цю інформацію треба просто бачити, розповсюджувати серед своїх”.
“Крупні, сипучі, можна брати таку сіточку. Це дуже зручно на касах у супермаркеті, тому що не потрібно розкривати мішечок. Воно сіточка, видно який товар. Сюди йде гречка, рис, кунжут, горіхи, ми все можемо купити у сіточку. Якщо нам потрібно купити щось більш мілке – цукор або борошно – ми беремо от такі, з плащової тканини”.
Останні роки екосвідомих українців стає все більше, тож торбинки з природніх матеріалів – це не лише екологічний, а й практичний подарунок.