Чи готова обласна лікарня імені Мечникова до нової хвилі коронавірусу?
Чи готова лікарня імені Мечникова дійсно лікувати хворих? Яка ситуація із забезпеченням ліками та апаратами ШВЛ? Про це, а також про резонансну справу, пов’язану зі смертю пацієнта Валерія Войтенко, намагалися дізнатися у головного лікаря “Мечки”, за сумісниством депутата міськради Сергія Риженка. Висновки – робіть самі.
Лікарня імені Мечникова приймає хворих з усієї області. У часи пандемії щодня її головний лікар Сергій Риженко не втрачав можливості нагати про досягнення у лікуванні ковідних пацієнтів.
“Ми даємо й кисень, є і всі апарати, які підтримують життя. І сьогодні дуже важливо цю ниточку стабільності зберегти, і не дати вірусу розвиватися далі”.
Такі заяви робив Сергій Риженко на початку грудня 2021 року, коли ситуація була більш стабільною. Але зі зростанням коронавірусної статистики дописи ставали все скромнішими, а дізнатися реальну ситуацію по лікарні виявилося дуже важко.
“Чи забезпечена лікарня імені Мечникова медикаментами для боротьби з коронавірусом?” – “Вы алфавит знаете?” – “Так, знаю”, – “Назовите последние пять букв алфавита”, – “З українського чи з російського?” – “Украинского”, – “Тоді давайте так, я перший постав питання”, – “Они даже не знают алфавита”.
Чому поки люди гинуть від хвороби, керівництво лікарні цікавить, чи знають інші абетку?
Втім, до самоі адміністраціі обласноі лікарні є питання. По суті. Від родичів прмерлих в стінах медзакладу пацієнтів.
У вересні з життя пішов Валерій Войтенко. За словами доньки Анни, саме через бездіяльність персоналу закладу.
Валерій потрапив на лікарняне ліжко через двостороннє запалення легень. За два тижні самопочуття пацієнта, начебто, покращилось. Але, за словами доньки, останнього дня, який мав бути контрольним, коли чоловіка зняли з апарату штучної вентиляції легень – до нього ніхто так і не зайшов. Цієї ночі йому й стало критично зле.
Анна Панченко, донька загиблого: “Обставини смерті мого тата, Войтовича Валерія Івановича, були приховані співробітниками Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечнікова. Ви тільки вдумайтеся! До тата ніхто не заходив всю ніч! Сім з половиною годин!
Це тепер я все розумію…
Його положення говорило тільки про одне – не було ніякої реанімації! Ніхто його не рятував, як запевняла Олена Бачуріна. Про які протоколи може йтися?!”
Ми дали шанс керівництву лікарні в особі Сергія Риженка, Сергія Тимчука, Єлени Гавви, Наталії Шульгіної вирішити це питання та покарати винних, але вони ним не скористалися.
Не скористались ані тоді, ані пізніше. Записи з камер спостереження лікарні показують одне: медики не чекали такої події та дійсно здивувались смерті пацієнта. Натомість керівництво лікарні відповідає на офіційні запити Анни звільненням однієї медсестри та доганами чотирьом лікарям, яких звинувачують у смерті пацієнта.
Анна Панченко, дочка загиблого: “Майже через три місяці ми насилу отримали офіційну відповідь від Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечнікова.
А там була проста відповідь: «медична допомога пацієнту була надана у повному обсязі».
Вони, наївні, думають, що все закінчилося.
Кожен, хто причетний до смерті мого тата, хто покриває цей злочин, буде покаран… Неодмінно.
Врешті-решт ми спробували самостійно дізнатись у пана Риженка, що зробили з безвідповідальними лікарями.
Але відповідей ми не отримали. Зараз наша редакція намагається вийти на зв’язок з Анною, щоб дізнатися яке майбутнє у історії зі встановлянням обставин та можливих винних у смерті іі батька.