Чому зникає зв’язок під час відключень світла у Дніпрі?
Без розважальних відео, проте зі зв’язком. Мешканці Дніпра регулярно скаржаться на проблеми у роботі мобільних мереж під час відключень світла. Такі питання адресували в тому числі і до редакції телеканалу ДніпроTV. У чому проблема і що роблять оператори аби її виправити? Дізнавалась наша знімальна група.
Пропало світло, а разом із ним і мобільний зв’язок. На це скаржаться жителі різних районів Дніпра. Оператори пояснюють, що під час віялових відключень світла робота мережі обмежується.
«Робота мережі налаштована так, щоб в першу чергу забезпечувати голосовий зв’язок і текстові повідомлення, але у зв’язку з тим, що, коли вимикається світло, то багато людей використовують стільниковий зв’язок для перегляду розважального контенту йде занадто велике навантаження на базові станції, і це сильно випалює їхній ресурс акумуляторів», — пояснив Сергій Терзі, начальник відділу продажів.
Тож подивитися відео на Youtube чи зідзвонитись по відеозв’язку за відсутності світла навряд вдасться. Але можна обмінюватись текстовими повідомленнями і обходитись звичайними дзвінками. Якщо навіть з таким видом зв’язку є проблеми, то можна звернутись до контакт центру свого оператора. Аби надавати підтримку абонентам за будь-яких умов, деякі оператори навіть передислокували свої колцентри.
«Ми знайшли приміщення в Дніпрі, це -1 поверх, тому тут безпечно. А щодо відключень світла, вони у нас є так само, як і всюди. Тому у нас є генератор, ми його вмикаємо, аби надавати підтримку абонентам 24/7 цілодобово», — зазначила Юлія Герасимчук, керівниця контакт-центру «Vodafone» в Дніпрі.
Також у цьому році, аби забезпечувати роботу мережі навіть під час відключень світла, оператори обладнали свої базові станції новітніми ферум-літієвими акумуляторами, що працюють понад 4 години.
«Але є проблема в тому, що на зараз відключення побудовані таким чином, що ці батареї не встигають заряджатися. Тому їхнього ресурсу при вимкненні може вистачити і лише на 2 години. Щоб вирішити цю проблему ми плануємо встановлювати стаціонарні дизельні генератори», — повідомив Юрій Фролов, начальник сектору технічної підтримки мереж та сервісів «Київстар» у Дніпропетровській області.
Такі генератори вже почали встановлювати у Дніпрі. І до жовтня їх стане ще в кілька разів більше.
«В даному випадку встановлено автоматичний генератор, він сам розуміє коли вимикається світло, аналізує чи це віялове відключення, чи блекаут, чи поломка якась на мережах короткострокова і перемикається. Так само, коли поновлюється живлення, то він сам вимикається», — сказав Костянтин Неклеса, технічний спеціаліст «lifecell».
Участі людини потребується лише задля того, аби заправляти паливо у генератор. Ще один виклик для провайдерів – кадровий голод. Оскільки не всі спеціалісти мають бронювання, і багато потрапили під мобілізацію. Також впливає і нестабільність відключень світла.
«Актуальність графіків відключень повинна бути більш точною, аби оператори могли планувати свою роботу, в тому числі й заряджання батарей. В свою чергу міська влада допомагатиме операторам, ми надаватимемо можливість підключатись до генераторів теплостанцій і водоканалу», — наголосив Костянтин Цепенніков, заступник міського голови з питань цифрової трансформації.
Читайте також: Повістки ПОШТОЮ, мобілізація СТУДЕНТІВ та зупинка виплат ПЕНСІЙ: липневі зміни для українців