fbpx

Середа, 24 Червня, 2026, 09:59:39

weather-icon
˚C

Чому у Дніпрі відмовляються везти пільговиків?

18.02.2022, 19:20
ця стаття містить відео

Пільговики – біль перевізників, а водії – біда пільговиків. Щодня сотні пасажирів пільгових категорій користуються міським транспортом. Однак, іноді поїздки завершуються хамством водіїв, які встановлюють власні правила, обмежуючи пільговиків різних категорій. Звідки дискримінація у громадському транспорті Дніпра? 

У соцмережах дніпряни щодня скаржаться: водії ігнорують пенсіонерів-пільговиків, навіть якщо для них є місця. Хто несе відповідальність за таку несправедливість та що робити людям похилого віку в таких ситуаціях?

Юлія стала свідком відвертої дискримінації пільговиків у транспорті: водій 136-го автобусу прямо перед обличчям чоловіка зачинив двері. Проїхавши декілька метрів, він зупинився, щоб запустити інших пасажирів – платоспроможних, розповідає жінка.

Юлія Перфілова, місцева жителька: “11 февраля утром я ехала домой. На этой остановке, на Образцова, увидела ситуацию, как 136 маршрутка подъехала, запустила молодежь, заходит пенсионер – и перед ним закрыли двери. Маршрутка начала свой ход, через 2 метра остановился водитель, опять запустил молодежь, пенсионера второй раз не запустил. При этом он сидел там, за рулем, и улыбался. После этого я позвонила на горячую линию Филатова, оставила жалобу”.

На цьому жінка не зупинилась. Намагалась зателефонувати компанії-перевізнику «Карлссон».

Юлія Перфілова, місцева жителька: “Начали мне хамить: «А что вы предлагаете, водителя уволить или что вы хотите, звоните на офис». Звонила я на офис, мне не представились. Опять же таки – грубо ответили и бросили трубку”.

Історія Юлії – не оригінальна. Такі скарги з’являються щодня.

На 136 маршруті дуже багато водіїв – хамів, які спеціально провокують конфлікт. Легко на “ти” можуть говорити, матюкатися при дітях, образити жінку, пенсіонера. На зауваження завжди відповідають грубощами! До того ж порушення ПДД!!! Було б дуже добре провести як мінімум розмову!

“Сьогодні в районі 9-ї лікарні зайшов інвалід (чоловік без руки). Показав посвідчення і горе-водій вибухнув скандалом. Образив людину: “Мені все одно, немає руки, навіть без голови – оплати проїзд. Звикли жити на халяву”. 

Таку ж картину можна скласти після спілкування з містянами на зупинках цього маршруту та багатьох інших.

“Не остановился на остановке возле АТБ. Сказал: “Там остановки нет”. И пришлось мне выйти, очень было обидно и неприятно”.

“Им же это неинтересно, поэтому радушно не встречают”.

Місяць тому пасажири 113 маршруту також скаржилися на неповагу з боку водіїв.

 “Да, часто не берет вообще пожилых людей, ни бабушек, никого. Приходилось даже заступаться пару раз”.

“Бувають, у мене дитина з пільговою категорією, друга дитина – школяр. І в нас бувало, але мені не відмовляють у пільговому проїзді, бо це дуже великий штраф. Ну, просто водій не дуже цим задоволений”.

“Ну, я зустрічався з деякими непорозуміннями, невдоволеннями, але, щоб водії не брали чи виганяли, такого не було ніколи”.

Тоді конфлікт вирішили. Денис Щербина – представник департаменту транспорту, каже: водій, який 11 лютого проїхав повз дідуся, свою провину також визнає.

Денис Щербина, головний спеціаліст департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради: “Водій стверджував спочатку, що він не бачив цього дідуся, який кілька разів намагався сісти у автобус, а потім водій зачиняв перед ним двері. Але після перегляду відео, водій признав свою вину, але все ж таки він стверджував, що не бачив цього пасажира”.

Однак, сказати про це журналістам особисто – не готовий. Компанія-перевізник у відповідь на наші дзвінки масово хворіє.

Представниця СТО «Карлссон»: “Я коментарі ніякі давати не можу, а директора немає на місці, він хворіє вже другий тиждень”.

Проте, у департаменті запевнили: з водієм провели позаплановий інструктаж і нагадали норми культури обслуговування пасажирів.

Денис Щербина, головний спеціаліст департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради: “З водієм була проведена бесіда, тобто попереджено про те, що необхідно особливо дбайливо ставитись до маломобільних пасажирів, до осіб з інвалідністю, до людей похилого віку. Тобто проведена додаткова робота з вивчення правил дорожнього руху та правил обслуговування пасажирів”.

І на зупинках, і в соцмережах люди одностайні: ситуації такі не рідкість. Тож, якщо ви стикнулись з порушеннями своїх прав з боку водіїв – повідомляйте в офіційний чат департаменту транспорту або на гарячу лінію міськради.

Telegram
Дивіться також
Сили ППО збили 95 із 101 ворожого дрона під час нічної атаки Сили ППО збили 95 із 101 ворожого дрона під час нічної атаки

У ніч на 24 червня російські війська атакували Україну 101 ударним безпілотником різних типів. Сили протиповітряної оборони знищили або подавили 95 повітряних цілей, ...

Дніпровський дзюдоїст Олег Фесенко виборов «бронзу» Кубка Європи U21 у Німеччині Дніпровський дзюдоїст Олег Фесенко виборов «бронзу» Кубка Європи U21 у Німеччині

19-річний дзюдоїст із Дніпра Олег Фесенко став бронзовим призером юніорського Кубка Європи U21, який відбувся у Берліні. Для спортсмена це перша міжнародна нагорода ...

Війська рф майже 20 разів атакували Дніпропетровщину є поранені та руйнування Війська рф майже 20 разів атакували Дніпропетровщину: є поранені та руйнування

Протягом дня російські війська майже 20 разів атакували Дніпропетровську область безпілотниками. Під ударами опинилися Нікопольський, Павлоградський та ...

Ворон Жорік оселився у дворі багатоповерхівки Дніпра та став улюбленцем мешканців - 23.06.2026 Ворон Жорік оселився у дворі багатоповерхівки Дніпра та став улюбленцем мешканців

Будить сусідів зранку, грається з дітьми та контролює життям мешканців. В одному з дворів Дніпра оселився ворон, який швидко став місцевою знаменитістю. Кого обрав ...

«Дуже приємно бачити такі зміни», — мешканка Дніпра про відновлену амбулаторію міського центру первинної медико-санітарної допомоги - 23.06.2026 «Дуже приємно бачити такі зміни», — мешканка Дніпра про відновлену амбулаторію міського центру первинної медико-санітарної допомоги

Після оновлення відновила роботу амбулаторія міського центру первинної медико-санітарної допомоги. Медзаклад обслуговує понад 11,7 тисяч пацієнтів, надаючи первинну ...

ДТП, штрафи та непокора поліції: неповнолітній Тимофій «Кучер» Потеряйло ігнорує суд?! ДТП, штрафи та непокора поліції: неповнолітній Тимофій «Кучер» Потеряйло ігнорує суд?!

У Дніпрі тривають судові розгляди щодо неповнолітнього блогера Тимофія Потеряйла, відомого як «Кучера». Його неодноразово притягували до відповідальності за ...

Лікарні та амбулаторії Дніпра посилюють енергетичну незалежність в умовах війни Лікарні та амбулаторії Дніпра посилюють енергетичну незалежність в умовах війни

У Дніпрі всі міські медичні заклади готові приймати пацієнтів навіть при відключеннях електроенергії. Задля безперебійної роботи лікарні та амбулаторії ще до початку ...

Більше ніж цифри у «єДніпро» можна відстежувати валютні тенденції Більше, ніж цифри: у «єДніпро» можна відстежувати валютні тенденції

Застосунок «єДніпро» продовжує розвиватися та ставати ще зручнішим для містян. У межах першого масштабного редизайну, який реалізували на основі відгуків ...

Шестеро людей загинули, ще 32 людини дістали поранень: майже 50 разів ворог атакував Дніпропетровщину Шестеро людей загинули, ще 32 людини дістали поранень: майже 50 разів ворог атакував Дніпропетровщину

Протягом дня, 23 червня російська армія майже 50 разів атакувала два райони Дніпропетровщини безпілотниками, ракетами та артилерією.  Шестеро людей загинули, ще 32 ...

Дніпропетровщина: під ударом Кривий Ріг! рф масштабує атаки по тилу! Дніпропетровщина: під ударом Кривий Ріг! рф масштабує атаки по тилу!

Ракетний удар по Кривому Рогу — не окремий епізод, рф веде системну кампанію проти українського тилу. Чому після Павлограда, Дніпра та Запоріжжя під прицілом ...