Чому 5 діб довелося боротися з аварією у Чечелівському районі, розповів Геннадій Корбан
– На момент нашого минулого традиційного ефіру були ще невідомі масштаби атаки рашистів на Дніпро, яка сталася тиждень тому. Ввечері 16 грудня у Вашому телеграм-каналі були сотні звернень. І далі тиждень у Дніпрі пройшов у тяжкій роботі з ліквідації наслідків ударів. Наші глядачі готові зазнавати труднощів заради Перемоги, але хочуть розуміти, на що можна розраховувати від міста, до чого готуватися далі. Тому давайте сьогодні сфокусуємось на ситуації у Дніпрі.
На сьогодні, чи змогли служби міста ліквідувати наслідки; чи можна сказати, що алгоритм взаємодії служб на випадок повторення атак вироблено?
– Кожна атака привносить свої обставини, які складаються вже після того, як ракетний удар здійснено. Тому що ми не знаємо, куди ці ракети потрапляють, ми бачимо тільки наслідки цих попадань. Багато ракет наша ППО збиває, але наслідки щоразу різні. Не можна сказати, що це стандартні ситуації, які можна підігнати під якийсь шаблон, розумієте? Тому різні удари, різні наслідки та різний алгоритм роботи комунальних служб.
Щодо 16 числа: справді були удари по критичній інфраструктурі України, по електроенергетиці здебільшого. До нас ці удари дійшли, як наслідок того, що було обмеження потужності в області. Тобто був блекаут по суті. Комунальні служби дуже швидко відновили роботу всієї критичної інфраструктури у всьому місті, крім одного району — це район Південмашу.
Там, у зв’язку з тим, що було багато екстрених відключень, так би мовити, позапланових відключень, вигоріла практично вся трансформаторна підстанція, яка знаходиться на території Південмашу. А це весь Чечелівський район. Це Титова, це проспект Поля, це 12-й квартал, це Робоча, приватний сектор, маса вулиць, які постраждали. Фактично п’ять діб місто справлялося з цим лихом.
Чому? Тому, що за електроенергетику відповідають постачальники цих послуг. Це ДТЕК та компанія ЦЕК, яка в даному випадку оперує на цій території та цими трансформаторними підстанціями.
На жаль, як я говорив минулого разу, якщо ДТЕК почала якось підтягуватися в роботі в цих критичних ситуаціях після ударів, то з ЦЕКом є проблеми. Ця компанія не має комплектуючих, не має фахівців, не має належного обслуговування клієнтів. Люди дуже незадоволені ними і через це підключилося місто. Закуповував різні матеріали, кабелі, автомати, пакетники, осередки. Все для того, щоб відновити критичну інфраструктуру.
На жаль, її було відновлено через 5 діб, і багатьом людям довелося терпіти величезні незручності, перебуваючи без світла і без води, і без тепла. Тому що, коли немає електроенергії, ми розуміємо, що не працюють котельні; ми розуміємо, що не працюють підвищувальні насосні станції і люди зазнають лиха.
Тим не менш, працювали соціальні служби, працювали члени Громадської ради, які активно передзвонювали, тримали зв’язок з людьми, особливо з тими людьми, які не могли самі собі допомогти — матері-одиначки, люди з інвалідністю. Тим, хто опинився в критичній ситуації , всім було надано допомогу.