Чернігівські сапери стали зірками Tik-Tok
З початку військових дій на території Чернігівської області сапери ДСНС виявили та знешкодили понад 28 тисяч вибухонебезпечних предметів. Вони щодня, ризикуючи власним життям рятують сотні людей. В мережі інтернет популярності набуває один з рятувальників на прізвисько “чернігівський Кракен”. Його справжнє ім’я – Олександр. Про свою популярність і прізвисько знає. Зізнається, такої реакції не очікував.
Безжальний до ворожих мін, снарядів і боєприпасів, чернігівський сапер «Кракен» не залишає жодних шансів російському мотлоху. Особливо Олександр полюбляє ліквідовувати велетенські бомби.
Олександр Борисенко, старший сапер відділення спеціальних вибухових робіт аварійно-рятувального призначення: “В один прекрасный момент мы приехали на вызов и там был боеприпас от “Града”, и мой друг спросил, смогу ли я его поднять. Я сказал, что да, он же не настолько большой. Мы решили сделать просто прикольное видео для друзей”.
Чоловік дуже несподівано для себе став зіркою Тік-Току. Спочатку просто записував відео для друзів, але воно миттєво набрало багато схвальних відгуків та переглядів. Саме тому разом зі своїми колегами Олександр вирішив продовжувати створювати нові відео.
Олександр Борисенко, старший сапер відділення спеціальних вибухових робіт аварійно-рятувального призначення: “В первую очередь видео снимается для того, чтобы местное население понимало, что война у нас не закончилась. Даже если перестали стрелять, то остались боеприпасы, когда войска уходили. Это все лежит в лесах, полях, и оно может принести большой урон человеку, животному.
У своїх відео рятувальник щодня закликає людей не відвідувати неперевірені та небезпечні території, на яких все ще можна натрапити на снаряди. Територію можна відвідувати тільки після розмінування та повної перевірки.
“Ця знахідка не відпрацьована, тому що на боєприпасах нема нарізів на поясках. Якщо поясок цілий – значить боєприпас ще не використовувався. Якщо на пояску є нарізи – значить він був вистрілений і він несе дуже велику небезпеку, бо міг приземлитись не тією стороною і з якихось причин він не здетонував”.
Здетонувати боєприпас може в будь-яку мить, тому в жодному разі його не слід чіпати.
Олександр Борисенко, старший сапер відділення спеціальних вибухових робіт аварійно-рятувального призначення: “Самі по собі можуть спрацювати тільки ті вибухонебезпечні предмети, які мають самоліквідацію. Чоловік зібрав міни, приніс додому і сам пішов. Після того, як він повернувся, в нього не було пів сараю”.
Сапер має бути надуважним, бо загроза життю є завжди. Тому, якщо рятувальник не відчуває страху, йому не місце в цій професії.
“Є люди, які безстрашні, біжать кудись, завжди кажуть, що вони все можуть зробити. Коли людина в собі дуже впевнена, то це, як наслідок, закінчується дуже погано”.
За день у сапера може бути приблизно 50 викликів. Не дивлячись на щоденну небезпеку, вони здебільшого налаштовані позитивно, бо щодня рятують сотні життів.