fbpx

Четвер, 25 Червня, 2026, 23:31:28

weather-icon
˚C

Чергова сесія міськради. Які питання вирішувались.

04.10.2016, 14:01


Кінець місяця – а отже, пройшла ще одна сесія міськради. Вже чотирнадцята! На порядку денному чимало важливих питань, які треба вирішити депутатам.


Один…два…три…чотири – депутати потроху збираються у сесійній залі і починають роботу.  Реєструються і першим ділом вшановують хвилиною мовчання пам’ять загиблих поліцейських Артема та Ольги

Після подій минулого тижня, коли двох поліцейських вбили посеред білого дня на автовокзалі, влада країни в шоці. За лічені дні дали наказ носити усім копам бронежилети, а наша міськрада прийняла проект «Безпечне місто».

Що це таке? За планом, по всьому місту встановлять камери спостереження, виділять 8 мільйонів гривень на оптимізацію роботи поліції, і ще – 60 мільйонів – отримає міське управління Держслужби з надзвичайних ситуацій.

«Это пойдет на ремонт автотранспорта, оргтехники. Для обеспечения работы следователей и участковых», – пояснює начальник міської поліції Андрій Бідило.

Мер міста  взяв під свій контроль похорони загиблих Ольги та Артема. Також розглядають можливість встановлення пам’ятного знаку.

«Идея обсуждается, поскольку, место на автовокзале людное, и нужно ставить на века», – стверджує міський голова Борис Філатов.

Йдемо далі. Наступне, за масштабами прийняте рішення –підвищення зарплати чиновникам. Оце так. Проголосували усі за. Несподівано. Але пояснення дуже просте – Борис Філатов упевнений: чиновникам треба нормально платити, аби ті не брали хабарі, крали і нормально працювали.

  • Отже, міському голові та його заступникам збільшили виплату у 8 разів
  • заступнику керівника виконавчого органу – на 700%;
  • начальникам управлінь – на 650%;
  • заступникам начальників управлінь – на 550%;
  • начальникам відділів – на 500%
  • заступникам начальників відділів та завідувачам секторів – на 450%;
  • спеціалістам – на 400%.

«Одним из способов борьбы с коррупцией – является высокая зарплата чиновникам. Это всегда была моя позиция», – каже очільник міста.

А ще у цьому році в міськраді з’явилися кошти від перевиконання бюджету Дніпра.  Їх  вирішили спрямувати на оновлення техніки комунальників та реабілітацію бійців АТО.

«66 миллионов получил департамент «Благоустройство». Это приобретение техники и постройка дорог Киев-Луганск-Зварино. В том числе, погашение задолженности. 40 миллионов получил департамент транспорта. Вся сумма пойдет на ремонт подвижного состава», – звітує заступник міського голови Дніпра Володимир Міллер.

Бюджет Дніпра вже перевиконаний на 6%, або на 168 млн грн. Очікується, що до кінця року цей показник ще зросте.

Рушаймо далі. На сесії  було прийнято ще одне важливе рішення. Воді у селищі Таромське бути! Невже, спитали люди? Так! – Відповіли депутати.

Ми вирішили це перевірити. Наступного дня поїхали на прийом до голови Таромського, аби подивитись, як люди увесь цей час виживали без води і коли ж вона нарешті з’явиться…

«Есть часть, где никогда нет воды. С 90х годов там закрыты колодцы. А воду привозит бочка. Но, доходило до того, что привоз был раз в месяц», – розповідає селищний голова Таромського Олексій Бондаренко.

Ви просто уявіть собі! Півтори тисячі сімей живуть насухо. Ось така цистерна приїжджає до вас у кращому разі раз на тиждень і наливає вам кілька відер води!

  •  Хоть пей, хоть купайся, хоть как хочешь, – говорить мешканка  Таромського Марія Пилипівна.
  • На сколько вам хватит этой воды? – питає журналіст.
  • Ну на сколько, на день три ведра и все, – сумно відповідає жінка.

Побудувати свердловину чи вирити колодязь не дозволяє сіль у ґрунті. Забиває геть усе. Тож люди якось крутяться. Ось ця жінка з трьома маленькими дітьми також отримує привозну воду з цистерни. Щоб економити дорогоцінну воду – на дворі зробили ось такий резервуар.

«Вот подъезжает машина, мы набираем тонну. Зимой это очень сложно сделать, тут нужно все расчищать»,  – розповідає мати трьох дітей, мешканка Таромьского Оксана.

Та це ж смішно! Ви спитаєте, чому в 21 столітті у людей в селищі біля Дніпра ніколи не було води? Голова Таромьского відповідає: колишня влада шкодувала грошей на водогін, тому лише обіцяли.

«Впервые, з 90х годов власть не подсчитала дивиденды с людей, а решили создать все условия для хорошей жизни», – говорить селищний голова Таромського Олексій Бондаренко.

Тож нинішня влада Дніпра вирішила розпочати роботу. На цьому етапі вже готується проект водогону.

«Мы планируем вести водовод от Аульского водовода, по улице Жовтневой, Мостовой и до улицы Доблестной», – інформує головний інженер проекту Андрій Самойленко.

За словами інженерів, вже до кінця 2017 року в Таромському таки потече вода з кранів. Головне – дочекатись.

 

Telegram
Відео дня
Відео дня
Останні новини
Дивіться також
«Бігали зі «списами», тепер літаємо!» — Чорний Гуцул, 67 ОМБр
 - 25.06.2026 «Бігали зі «списами», тепер літаємо!» — Чорний Гуцул, 67 ОМБр

Військовослужбовці мінометної батареї МБП імені Т. Бобанича 67-ї окремої механізованої бригади розповіли, як їхній підрозділ поєднує роботу мінометників, операторів ...

«Лікарі ставили на мені хрест, але завдяки реабілітації у Дніпрі у мене з’явився стимул та бажання жити», — мешканець Центру соціальної адаптації у Дніпрі «Лікарі ставили на мені хрест, але завдяки реабілітації у Дніпрі у мене з’явився стимул та бажання жити», — мешканець Центру соціальної адаптації у Дніпрі

Відновлення здатності до самообслуговування та підтримка рухової активності. У Дніпрі працює Центр соціальної адаптації. Особливу увагу тут приділяють фізичній ...

Примусова евакуація родин з дітьми як живе Шахтарське Примусова евакуація родин з дітьми: як живе Шахтарське?

Залишити рідний дім навіть заради власної безпеки — рішення, на яке наважуються не всі. Попри постійну загрозу обстрілів, частина мешканців прифронтових громад ...

«Замість 15 хвилин тепер можу ходити 2 години». Історія 27-річного аеророзвідника, який заново вчиться ходити на подвійних протезах у реабілітаційному центрі Дніпра - 25.06.2026 «Замість 15 хвилин тепер можу ходити 2 години». Історія 27-річного аеророзвідника, який заново вчиться ходити на подвійних протезах у реабілітаційному центрі Дніпра

27-річний Роман — аеророзвідник Національної гвардії України. Зараз проходить складний і тривалий шлях відновлення у реабілітаційному центрі Дніпра. Він родом із ...

Майже 12 млн грн незаконних виплат: на Дніпропетровщині судитимуть екскомандира Нацгвардії - 25.06.2026 Майже 12 млн грн незаконних виплат: на Дніпропетровщині судитимуть екскомандира частини Нацгвардії

На Дніпропетровщині судитимуть екскомандира військової частини Нацгвардії та колишнього начальника штабу через незаконні виплати на майже 12 млн грн. Про це ...

Історія без прикрас. У Дніпрі презентували унікальну виставку за свідченнями Давида Франка про межу людської моралі в часи голоду - 25.06.2026 Історія без прикрас. У Дніпрі презентували унікальну виставку за свідченнями Давида Франка про межу людської моралі в часи голоду

У Дніпрі презентували виставку «Межа людського: що побачив Давид Франк у 1922 році», яка через свідчення очевидців та архівні матеріали порушила складні питання ...

Двоє людей поранені: понад 40 разів ворог атакував Дніпропетровщину Двоє людей поранені: понад 40 разів ворог атакував Дніпропетровщину

Протягом дня, 25 червня російські війська понад 40 разів атакували три райони Дніпропетровської області безпілотниками та артилерією. Двоє людей дістали поранень. ...

Хороші новини від військових з Південно Донецького напрямку на кордоні Дніпропетровщини Хороші новини від військових з Південно-Донецького напрямку, на кордоні Дніпропетровщини

Південно-Донецький напрямок (кордон Дніпропетровщини в Новоселівському напрямку): на цій ділянці фронту наші підрозділи продовжують тиснути на противника та ...

Веслувальник з Дніпра — на п’єдесталі чемпіонату України Веслувальник з Дніпра — на п’єдесталі чемпіонату України

Вихованці міської ДЮСШ з водних та веслувальних видів спорту успішно виступили на чемпіонаті України серед молоді, здобувши сім медалей. Змагання проходили 19–21 ...

Понад 400 підопічних Дніпровського терцентру долучилися до заходів до Дня Конституції України Понад 400 підопічних Дніпровського терцентру долучилися до заходів до Дня Конституції України

До Дня Конституції України у відділах Дніпровського міського територіального центру соціального обслуговування провели тематичні заходи для людей поважного віку. ...