Чергова по місту перевірила стан найпростіших укриттів, відвідала тимчасовий культурний простір та Музей історії Дніпра
«У нас в сховищі 8 залів, ми знаходимося в одному з них, воно розраховане на 705 осіб».
В одній зі шкіл Дніпра перевірили укриття та впевнились у його доступності. Тут є все необхідне для комфортного перебування під час небезпеки.
Ксенія Сушко, директорка департаменту гуманітарної політики ДМР: «Все добре, все обладнано. Це повністю працююче укриття, яке має вентиляцію, запасні виходи, запаси води й медикаментів. Все працює».
Також у цій школі в результаті ворожого ракетного удару вибило вікна. Наразі вже виконали всі необхідні заміри і вже незабаром встановлять нові вікна.
Далі чергова відвідала незвичну локацію, яка з’явилась у самісінькому центрі міста. Нетипова будова, яка здивувала велику кількість містян – це пересувна виставкова галерея.
«Це саме сучасне мистецтво. Тут 28 митців з 10 країн, в тому числі з України. Вони всі представили роботи на тему тимчасовості. Це саме той стан, в якому ми всі зараз перебуваємо, оця невизначеність. Але й водночас це розуміння, що війна — теж поняття тимчасове».
Культурний простір МОТ приїхав до Дніпра з Києва. Двоповерхова будівля, складена з 27 контейнерів-модулів. Тут виставлені роботи світових та українських художників.
Елеонора Костючок, керівниця комунікаційного відділу МОТ: «Ми бачимо великий сенс показати цю виставку не лише в Києві, а й в інших містах. Бо українці мають це побачити. Цей важливий проєкт створений про той стан, в якому ми зараз перебуваємо. Чому саме Дніпро? Бо саме тут нам допомогли в організації і підтримали нас».
Тут також проведуть серію кінопоказів і лекцій. Далі організатори планують показати виставку в інших містах України та за кордоном.
Остання локація чергування – Музей історії Дніпра, колекція якого поповнилась новим експонатом.
Олександра Бірюкова, директорка Музею історії Дніпра: «Це російський транспортно-бойовий гелікоптер Мі-35М. Він був збитий над Херсонщиною. Відома точна дата його збиття — 19 березня 2022 року. Він є свідком російських злочинів, і тому безсумнівно є важливим експонатом для нашого музею».
Це найгабаритніший експонат, який наразі є в колекції.
Ксенія Сушко, директорка департаменту гуманітарної політики ДМР: «Це музей, в якому жодного експонату купленого немає. Тобто все, що тут представлено, це те, що принесли жителі нашого міста. І сьогодні ми подивились, як формується експозиція, яка буде відображати цю страшну війну».
Саме такі експонати, кажуть у музеї, допоможуть нащадкам зрозуміти реалії нашого сьогодення.
Читайте також: У Дніпрі фахівці міської аварійної служби виконують заміну комунікацій