Через зношеність обладнання «Дніпроводоканал» реконструює споруди очищення, аби не було втрат води
У Дніпрі триває реконструкція споруд очищення води на одній із насосно-фільтрувальних станцій комунального підприємства «Дніпроводоканал». Через значний знос обладнання на спорудах фільтрів, яким вже понад 60 років, втрати води досягали 4,5%. Це і викликало необхідність проведення реконструкції.
«У межах робіт передбачено демонтаж трубопроводів в галереях фільтрів та заміну арматури, монтаж технологічних трубопроводів, ремонт ємності фільтрів із використанням гідроізоляційних матеріалів. А ще відновлення камер пластівцеутворення, заміну фільтруючих шарів та дренажної системи, виконання будівельно-монтажних робіт, улаштування технологічного обладнання (засувок, затворів тощо). Після завершення робіт потужність споруд досягне проєктних показників та складатиме 75 000 м³ на добу, забезпечуючи стабільне постачання якісної питної води мешканцям», — розповів головний технолог підприємства КП «Дніпроводоканал» Євген Захаренко.
Проінспектував згадані ремонтні роботи директор КП «Дніпроводоканал» Юрій Гамазинський. Він 14 грудня чергує містом.
Черговий по місту також перевірив якість води на насосно-фільтрувальній станції. Лабораторія станції проводить цілодобовий контроль на всіх етапах технологічного процесу з очищення води – від водозабору до розподільної мережі. На очисних спорудах щогодини проводять аналізи води на відповідність якісних показників ДержСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Якість води контролюється за 61 показником, серед яких фізико-хімічні, мікробіологічні та радіаційні.
«Роботи з реконструкції блоку фільтрів 1961 року йдуть згідно з календарним графіком. Насосно-фільтрувальна станція працює в штатному режимі. Якість води відповідає показникам ДержСанПіН», – зазначив Юрій Гамазинський.
Наступна локація перевірки – ремонт на вул. Данила Галицького в Новокодацькому районі. Тут триває заміна важливої магістральної водопровідної труби діаметром 600 мм, що суттєво покращить водопостачання ж/м Діївка. Ці довготривалі роботи надзвичайно складні через глибоке залягання труби – до 6 м, її довжину – 44 метри.
За словами Юрія Гамазинського, ситуацію ускладнює загальний стан водопровідних мереж у цьому районі, які значно зношені. Через низькі температури кількість аварій на водопровідних мережах зросла, що збільшує навантаження на аварійні бригади. Фахівці змушені регулярно переривати поточний ремонт, щоб оперативно ліквідовувати пориви на інших локаціях в цьому районі.
«Для комфорту мешканців ремонт водопроводу по вул. Данила Галицького проводиться максимально без відключення водопостачання. У випадках, коли це неможливо, організовуємо підвезення технічної води. Крім складних погодних умов та зношеності мереж, на роботу підприємства впливає значна заборгованість населення за спожиті послуги. Фінансова нестабільність ускладнює можливість оперативно проводити роботи та забезпечувати належну якість послуг, особливо в холодний сезон. Просимо всіх споживачів своєчасно сплачувати рахунки за спожиті послуги та не накопичувати борги», – підкреслив Юрій Гамазинський.
Читайте також: У понад 50 багатоповерхівках Дніпра відремонтовано міжпанельні шви. Роботи виконано за зверненнями містян на єдину гарячу лінію мерії