Будує власний бізнес паралельно з військовою службою: історія нацгвардійця
Доброволець Національної гвардії України отримав «Грант для ветеранів та членів їх сім’ї» і відкрив для себе нові можливості. Так Артем масштабував діло всього свого життя і завдяки цьому має змогу вийти на новий рівень підприємницької діяльності. Переїхавши з Донецька, відкрив типографію у Дніпрі.
Цю омріяну і дороговартісну машину для друку Артем зміг придбати за грантові кошти, бо дуже хотів масштабувати справу всього його життя.
Покинути рідне місто чоловіка і його родину змусила війна. Вони приїхали у Дніпро, де Артем одразу вступив до добровольчого підрозділу Дніпро-1, в якому служив до 2016 року. Після чоловік вирішив відновити повноцінно свій бізнес, але розумів, що йому потрібна допомога.
“Тоді вирішив, що треба отримати грант для того, щоб були фінанси для запуску бізнеса вже у Дніпрі”, – каже власник рекламної агенції «Vector» Артем Кретинин.
І він його отримав, завдяки чому бізнес пішов і потроху переростав у невеличку друкарню.
Проте повномасштабна війна внесла корективи в життя кожного і Артем не став виключенням. Він повернувся до служби, аби захистити свою країну. Тож ведення бізнесу й збереження справи лягло на плечі дружини Артема.
“Було дуже тяжко. По-перше, був дуже сильний стрес, тому що дуже сильно переживала за нього, тому що він був дуже далеко, на фронті, постійно ти в стресах і тут ще він мені каже, що потрібно обов’язково виходити в офіс та займатися бізнесом, його треба далі розвивати. Було нелегко вчитися телефоном, коли ти взагалі нічого не знаєш. Він мене навчав”, – згадує дружина Артема Анастасія.
Після довготривалої реабілітації чоловік потроху повертався до справ і всерйоз задумався над масштабуванням свого бізнесу.
“Був такий захід – Dnipro&Relocate для релакованого бізнесу до Дніпра і для тих, хто в принципі запустився. Я після поранення міркував стосовно цієї машини, тому що це дуже великий крок для бізнесу вперед, тому що це дуже потужна машина і вона коштує досить дорого”, – розповідає Артем.
Тоді чоловік вирішив податися на «Грант для ветеранів та членів їх сім’ї». Завдяки якому в лютому цього року отримав майже 500 тисяч гривень.
Проєкт Dnipro&Relocate дав змогу розвити свою справу чималій кількості підприємців.
“Саме завдяки відкритому спілкуванню, досвідченним спікерам, які працювали на проекті, ми маємо такі позитивні і навіть несподівані результати, бо більш ніж половина учасників проекту створили власну справу і змогли її масштабувати”, – каже начальниця управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення ДМР Ірина Журавльова.
Артем, у свою чергу, на досягнутому зупинятися не планує, адже попереду ще багато роботи.
Читайте також: Керівник ДніпроОВА та мер Дніпра взяли участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові Українита