Брати Каснери не полишають спроб відвоювати скандальну недобудову на Лабораторній: чим закінчилось чергове судове засідання
У Дніпрі на Лабораторній, 89 вже понад 10 років триває скандальне будівництво, з яким втомилися боротися жителі сусідніх будинків. Брати Каснери не реагують на заборону будівництва судом та не збираються виконувати зобов’язання щодо знесення будівлі, а навпаки, потайки намагаються завершити почате. Сьогодні, 24 січня, в Дніпрі розглядали справу щодо оскарження забудовником наказу Мін’юсту, яким його було позбавлено права власності на цей об’єкт, повідомляє «Дніпро Оперативний».
Адвокат Олександр Довженко, який представляє інтереси дніпрян, мешкаючих по сусідству із незаконним будівництвом, пояснив «Дніпру Оперативному», що забудовник не має жодного дозвільного документа на будівництво на Лабораторній, 89. Ті документи, що подавалися при первинній реєстрації, були скасовані, так як не відповідали дійсності. У 2021 році, коли було побудовано три неповних поверхи, Каснери зареєстрували право власності на це майно в Павлограді. За документами це був нібито 5-поверховий будинок із 28 квартирами.
Обурені сусіди звернулися до Мін’юсту. У результаті право власності знову скасували.
З приводу цього було відкрито кримінальне провадження по 2 справах: незаконна реєстрація з боку реєстраційної служби та незаконні дії з боку забудовника та особи, яка проводила технічну інвентаризацію.
В 2023 році було отримано рішення за позовом Дніпровської міської ради та управління державного будівельного контролю про знесення незаконного будівництва на Лабораторній, 89. Є рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду, постанова третього апеляційного адміністративного суду, яка залишила без змін рішення суду першої інстанції. Обома цими рішеннями забудовника зобов’язано знести цю самобудову.
На сьогоднішній день у касаційному суді знаходиться скарга на ці рішення. Поки що рішення касаційного суду немає.
Забудовник подав позовну заяву до Жовтневого районного суду. Він все ще сподівається оскаржити наказ Мін’юсту та відстояти свою самобудову. Здається, задля досягнення своєї цілі він використав уже всі доступні йому методи, а нещодавно навіть спробував видати аварійну будівлю за укриття. Так, власник звернувся до Служби безпеки України з абсурдним звинуваченням:
«Невстановлені службові особи Дніпровської міської ради, здійснили незаконні дії (…), встановивши бетонні блоки, чим заблокували доступ до первинного укриття для збереження життя», — йдеться у заяві до органів СБУ.
Сусіди шоковані абсурдністю намагань забудовника добитися свого, адже як може слугувати укриттям будівля, яка от-от розвалиться при першому подиху вітру? До речі, до цього споруді вже приписували статус «волонтерського центру» і нібито хотіли зробити з неї «житло для переселенців». Натомість сусіди змушені ухилятися від інструментів і будматеріалів, що летять просто їм на голови.
Тож сьогодні, 24 січня, пройшло чергове засідання по цій справі. Суд заслухав сторони процесу та оголосив перерву до 26 лютого.
Читайте також: 200 заходів для допомоги військовим та постраждалим від Великої війни. Робота Молодіжного центру Дніпра у 2023-му