Аварія на підприємстві «РівнеАзот»: наскільки високий рівень небезпеки?

Екологічна загроза на Рівненщині. На підприємстві “РівнеАзот” відбулася розгерметизація трубопроводу в цеху виробництва азотної кислоти. В результаті аварії стався викид нітрозних газів. На підприємстві уточнили: хмара викидів поширилася тільки по території заводу. Наслідки викиду працівники «РівнеАзоту» ліквідували власними силами. Жертв немає. Наразі там працює державна екоінспекція.
Андрій Мальований — голова Державної екологічної інспекції України: “Учора та сьогодні здійснюється дослідження ґрунтів у населених пунктах поблизу підприємства з урахуванням рози вітрів. Уже відібрано проби ґрунту в 5-х точках: поблизу підприємства ПрАТ «Рівнеазот», на території населених пунктів Городок, Караєвичі, Обарів, а також у місті Рівне (зі сторони луцького кільця). Фахівці ДЕІ зафіксували, що надходження забруднюючих речовин в повітря припинено. Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю ДЕІ Поліського округу було проведено заміри атмосферного повітря – показники в рамках допустимих концентрацій».
Міський голова Рівного, Олександр Третяк, на своїй сторінці в Facebook написав, що оперативне засідання комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій вже провели. За результатами засідання прийняли рішення провести позапланову перевірку хімічнонебезпечних підприємств міста і потенційно небезпечних об’єктів.
Олександр Третяк — міський голова Рівного: “Кричущим є той факт, що керівництво підприємства «РівнеАзот» не повідомило рятувальників, поліцію чи органи місцевого самоврядування про надзвичайну ситуацію, що сталася. Працівники ДСНС самостійно, без виклику виїхали на місце події. А на лінію «102» надійшов виклик не від спеціалістів чи працівників хімічного підприємства, а від невідомої особи. Це стане предметом окремого розслідування, чому не спрацювала система оповіщення та чому відповідні служби не було проінформовано».