Унікальні кадри! На що здатний БПЛА-розвідник “Shark”
У своїй щоденній роботі військові 15-ї окремої артилерійської розвідувальної бригади використовують український БПЛА Shark. Такий комплекс може вести розвідку на відстані у понад 60 км, що дозволяє виявляти важливі цілі: системи ППО та РЕБ, склади та пункти управління, далекобійну артилерію та багато іншого.
Харківщина. Екіпаж 15-ї окремої артилерійської розвідувальної бригади керує “Акулою”, безпілотником українського виробництва.
З передовими технологіямита потужною камерою, яка іноді може читати написи на одязі з двохкілометрів над землею. Максимально оптимізований під сучасну війну та потреби військових.
“В принципі, можу сказати, що шарк — це айфон серед всіх безпілотників такого типу. По-перше, він дуже простий в обслуговувані, дуже простий в керуванні. Помилки, які можуть виникнути на рівні людського фактору, вони нівелюються запобіжниками програмними, запобіжниками апаратними. Ну, в принципі, ми літаємо без втрат”, – розповів військовослужбовець 15-ї окремої артилерійської розвідувальної бригади “Соляра”.
Розгортається та запускається дрон з катапульти всього за 15 хвилин. Садять його за допомогою парашута. Що дає оперативності пілотам.
“Шарки” здатні коригувати крупнокаліберну артилерію, стійкі до засобів РЕБ та складних погодних умов – сильного вітру, дощу та снігу.
“Він досить стійкий до радіоелектронної боротьби. Це було перевірено багато разів. Технологія повернення його додому дуже добре продумана, тому що він може працювати взагалі без GPS. Той факт, що вони (росіяни) намагаються глушити сигнали GPS , ну, ми не даємо гулю. А збірка, розбирання та обслуговування літака займає у нас всього п’ять хвилин”, – додав він.
Цей дрон – частина розвідувального комплексу, який складається з ще одного безпілотника та станції управління на землі.
Розрахунок БПЛА керує ним зі спеціального автомобіля, що дає змогу військовим бути на безпечній відстані.
Військовий артилерійської розвідувальної бригади згадує про ураження ворожої техніки за допомогою “Шарка”.
“Приблизно через місяць після того, як я почав працювати з “Акулами”, ми знайшли комплекс протиповітряної оборони. Ми вразили його, і це було дуже видовищно. Так, це те, що мені запам’яталося найбільше”, – зазначив військовослужбовець 15-ї окремої артилерійської розвідувальної бригади Кенобі.
Військові кажуть – складно порівнювати різні комплекси, бо у них різні призначення. Проте можливості “Шарка” як розвіддрона оцінюють високо.
Наші захисники потребують постійнихзмін та сучасних засобів для боротьби з ворогом. Адже росіяни вчаться на своїх помилках.
“Дуже швидко вчаться. І, що треба зазначити, вони вносять зміни, на мій погляд, досить швидко. Може, це через сильну вертикаль? Може, є інші причини, але вони відразу роблять висновки і впроваджують. Якщо два місяці тому ми могли щось зробити досить легко, то зараз нам потрібно докласти величезних зусиль”, – каже військовослужбовець 15-ї окремої артилерійської розвідувальної бригади “Соляра”.
У мережі вже доволі багато відео зі знищенням російського цінного військового майна. Це радіолокаційні станції, системи ППО та багато іншого майна, яке перебуває саме в глибині окупованої української території.
Читайте також: Книги для деокупованих міст: українська література повернеться в Маріуполь