Україна в НАТО. Єдина з Дніпра на саміті Альянсу: Юлія Дмитрова про результати поїздки в США
Фонд “ТАПС” працює з 2018 року та опікується родинами, які пережили втрату близьких через війну. На початку повномасштабного вторгнення створили Координаційний штаб волонтерів Дніпра, який цілодобово надавав допомогу людям, які цього потребували. Зараз фонд почав розширяти свої направлення.
“Розширюємо коло своїх послуг для сімей полонених, сімей безвісти зниклих, ветеранів та дружин, які очікують на повернення з війни. Тобто, для всіх категорій людей, чиє життя зазнало впливу війни та воєнних дій, хто живе в умовах воєнного часу. Ми хочемо допомогти їм: по-перше, у пошуку себе та своїх близьких, по-друге, у віднайденні нового сенсу життя для родин, по-третє, у сприянні інтеграції ветеранів у суспільство та суспільства – у життя ветеранів”, – повідомила директорка БФ “ТАПС” Юлія Дмитрова.
Запрошення на саміт НАТО було неочікуваним для жінки. Їй зателефонувала президентка сестринської організації “Taps USA” Боні Керолл.
“Вона зателефонувала і повідомила, що їй подзвонили з Державного департаменту США та запросили представниць організацій TAPS USA та TAPS Україна, лідерок цих організацій, взяти участь у саміті, який відбудеться з 9 по 11 липня. Для мене це стало несподіванкою, адже я нещодавно повернулася з США, і наша участь у подібних зустрічах, таких важливих заходах, ще не мала місця”, – зазначила Юлія.
Юлія каже, одразу знала, що головний акцент у її промові буде про роль жінок в Україні , як в тилу, так і на фронті.
“Звичайно ж, я зателефонувала дівчатам на фронті, щоб дізнатися їх думку, адже сама не можу говорити про це. Я можу поділитися лише власним досвідом волонтерки”, – розповіла вона.
У рамках саміту відбувся круглий стіл “Жінки, Мир та Безпека”. Україну там представляли лише дві жінки: керівниця фонду “ТАПС” Юлія Дмитрова та парамедикиня Юлія “Тайра” Паєвська.
“Це був саме той день, коли росія атакувала Україну, завдавши ударів по дитячій лікарні “Охматдит” та спричинивши потужні вибухи в Дніпрі. Зрозуміло, що я розпочала свою промову з заклику поговорити про ситуацію в Україні, адже це було жахливо, і я насправді не хотіла виступати в той момент, адже настрій був такий”, – сказала Юлія.
Найголовніший меседж у промові Юлії – це рівність жінок-військовослужбовець в армії.
“Ми наголошували на необхідності навчати жінок та давати їм можливість обирати професії у військовій сфері. Це дозволить їм просуватися по службі, ставати командирами, здобувати якісну освіту та обіймати посади, які традиційно вважаються чоловічими”, – наголосила вона.
На прийомі після круглого столу держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив, що країни НАТО нададуть понад 7 мільйонів доларів для підтримки жінок в ЗСУ, а також понад 10 тисяч уніформ, взуття та іншого необхідного спорядження.
Юлія каже, українців підтримують усі країни-учасниці саміту, але найголовніше – це дії.
“Звичайно, про Україну говорять усі. Немає країн, які не розуміють, що таке Україна і що там відбувається. Але на цьому етапі, після 10 років війни та 3 років повномасштабної агресії, вже недостатньо просто говорити. Ми страждаємо, люди страждають, і ми хочемо, щоб нас нарешті почули і щоб дії були рішучими, а не лише словами”, – зазначила Юлія.
Також керівниця благодійного фонду “ТАПС” відвідала Департамент США, зокрема “Офіс глобальних жіночих питань”, де обговорили перспективи співпраці щодо грантових програм та проєктів для підтримки ментального здоров’я українців.
Читайте також: Аби успішно навчатися та успішно працевлаштуватися. Дніпро ремонтує та оснащує ПТУ