Саміт в Албанії: підписано договір про співробітництво
Дипломатична перемога України. Сербія підписала підсумкову декларацію із засудженням проведення псевдовиборів рф на тимчасово окупованих територіях України. Окрім цього за результатами саміту “Україна — Південно-Східна Європа” наша держава отримала нові домовленості, які посилять обороноспроможність.
В Албанській столиці Тирані пройшов Саміт “Україна – Південно-східна Європа”. Володимир Зеленський разом з албанським колегою головує на зустрічі з керівниками держав.
Серед завдань саміту за участю тринадцяти країн і керівництва Європейського Союзу — зміцнення подальшої підтримки України у відповідь на російську війну.
“Я дуже задоволений тим, що сьогодні ми мали можливість поновити і повторити нашу позицію не лише, як однієї Албанії, а як колективу держав в Південно-Східній Європі, які мислять подібним чином, які залишаються з Україною з її правом на територіальну цілісність на свободу вибору на власну демократію”, – зазначив прем’єр-міністр Албанії Еді Рама.
З перших днів повномасштабного вторгнення Албанія підтримувала Україну. Тож під час зустрічі підписали Договір про дружбу та співробітництво.
Президент Зеленський зазначив, – цей документ сприятиме розвитку нашої співпраці та зміцненню позицій України в Балканському регіоні.
“Цей захист це робочі місця, це економічне зростання, маємо робити все можливе для того, щоб не було жодної затримки у постачанні зброї для наших воїнів. Кожна пауза у постачанні, кожен сумнів, що світ готовий захищатися, все це надихає одну людину, це все надихає. Чим більше він бачить наші дефіцити зброї, тим більше він думає ніби він зможе дотиснути Європу та Захід”, – наголосив президент України Володимир Зеленський.
На саміті в Тирані глава північномакедонського уряду підписав декларацію про підтримку вступу України до ЄС та НАТО. Також в межах Саміту проведено низку двосторонніх зустрічей. Зміст усіх переговорів цілком зрозумілий. Більше безпеки, більше робочих місць, більше економічного зростання.
“У нас одне із ключових питань, прямо зараз є отримання зброї. Отримання, як пост радянських зразків і з акцентом на артилерійські боєприпаси, як раз от країни Східної Європи та Балкан, в них, з великою вірогідністю, ще на складах таке озброєння є”, – каже політолог Олексій Буряченко.
Політолог підкреслює, Східній Європі та балканським країнам простіше пояснити проблематику України й те,наскільки росія небезпечна.
“Їм не потрібно пояснювати, що таке російський вплив, чи що таке “сапог руського солдата”. росія в різні періоди, так чи інакше, мала вплив: або безпосередньо через військову агресію, або через треті країни. Все одно розповсюджувала, реалізовувала свій вплив”, – сказав Олексій Буряченко.
Лідери Сербії, Молдови, Боснії та Герцеговини, Чорногорії, Хорватії та інших країн-учасниць саміту, ухвалили спільну резолюцію, у якій висловили підтримку Україні.
“Перш за все, озброєння. Друге, це розвиток спільного ВПК, трете, це українська формула миру, четверте, це підтримка в прагненнях ЄС та НАТО. Ну і п’яте, це підтримка всіх ініціатив України на майданчиках ООН від Міжнародного трибуналу до компенсації нанесених збитків рф, ну, і можливе виключення рф з Радбезу”, – додав він.
Незабаром має відбутися глобальний саміт миру в Швейцарії. Тож Україна намагається залучити до участі в ньому якнайбільше країн, аби притягнути росію до відповідальності та завершити війну на наших умовах.
Читайте також: «ProSkills4Economу» Dnipropetrovsk region»: в області провели форум, присвячений розвитку профтехосвіти