fbpx
Зараз в ефірі: Дніпро News
Наживо

Неділя, 28 Травня, 2023, 09:05:20

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 20 червня

21.06.2022, 13:01

Головні теми: 

Велика Британія та їхні союзники повинні бути спроможні перемогти росію в бою.

Німеччина запустить вугільні електростанції щоб знизити залежність від російського газу.

«Gazeta Wyborcza» — Цей номер видання підготували біженці до всесвітнього дня біженця. На першій шпальті стаття українського редакторки «Міф про ксенофобію поляків руйнується» і данні досліджень що більш ніж 73 відсотків поляків допомагають українцям.

Велика Британія

«The Times» — «Британська армія «має бути в бойовій готовності для росії»

Новий командувач британської армії приготувався до швидкої мобілізації військ у Східну Європу і заявив, що життєво важливо, щоб вони та їхні союзники «спроможні перемогти росію в бою».

«The Daily Telegraph» — «Німеччина запустить вугільні електростанції»

Прагнення покінчити із залежністю від російського газу пов’язане з тим, що суперник у керівництві закликає прем’єр-міністра знизити податки на енергію.

НІМЕЧЧИНА має намір знову відкрити законсервовані вугільні електростанції для боротьби з високими цінами на газ, чинячи тиск на Бориса Джонсона, вимагаючи зменшити податки на рахунки за електроенергію для домашніх господарств.

Уряд Німеччини ухвалить надзвичайні закони для відновлення роботи вугільних електростанцій, оскільки Європа робить кроки, щоб впоратися зі скороченням постачання енергії з росії.

«Edinburgh Evening News» — «Дякую, Единбург». Українці починають працювати в місті після того, як столиця прийняла 5000 людей, які втікли від війни після російського вторгнення.

Австрія

«Der Standard» — «Повітряні нальоти на Київ»

Українську столицю знову атакували з повітря. Президент Зеленський обіцяє відвоювати південь.

«KURIER» — Газова криза уповільнює захист клімату: уряд покладається на вугілля

План на випадок непередбачених обставин: якщо Росія припинить постачання, вугільна електростанція має почати працювати.

«Vorarlberger Nachrichten» — «Перспектива вступу України як символічний крок»

Цього тижня глави держав і урядів ЄС обговорюють перспективи вступу України. Якби вона отримала статус кандидата, це було б символічним кроком, пояснив колишній комісар ЄС Франц Фішлер в інтерв’ю ООН.

Але надання комусь статусу кандидата – це одне, «погодитися на членство – це інше». Вся справа в грошах. Довгі переговори були б безпечними. Фішлер вважає, що загалом процес приєднання потрібно було б починати заново

Італія

«La Stampa» —  «План ЄС: більше зброї для України». 

«У проекті нова допомога Києву. Але розколоті 5 зірок* змушують уряд тремтіти»

«Макрон впав, Франція некерована».

*«Рух 5 зірок» — італійська політична партія, яку заснували комік Беппе Грілло та підприємець Джанроберто Казаледжо 4 жовтня 2009 року. Для партії характерні популізм, енвайронменталізм та частково євроскептицизм

«Il Foglio Quotidiano» — «Війна Путіна перетворила Україну на Ізраїль Європи»

Схрещені долі двох країн, обложених ворогами Заходу: обидві борються за своє існування та демократію.

Франція 

«Le Monde» — «На кладовищі у Дніпрі знищене покоління»

Київ почав повідомляти про кількість своїх солдатів, які загинули в боях: близько сотні на день. Але вони часто анонімні та безликі. Перед їхніми могилами родичі розповідають свої спогади та обставини їхньої смерті.

Українські прапори із двома синьо-жовтими лініями, символами неба та пшеничного поля, майорять на вітрі. Поза увагою. Вони дивляться на нові могили проклятих України, бійців, зарубаних війною, якої вони не обирали.

Подорож Україною під час війни — це не лише розповіді про героїчний опір та ратні подвиги, що прославляються по всій країні, а й пошук часто невидимої бійні. Українська армія, як і російська армія, як і майже всі армії світу, ховає своїх загиблих солдатів. Ми не бачимо ні закопаних у прифронтових окопах бійців, ні трупів, що проходять через двері моргів щодня.

«L’Opinion» — «Париж все ще намагається переконати Київ»

Глава французької держави, як і раніше, хоче поговорити з Володимиром Путіним, але його український колега Володимир Зеленський не думає, що російський президент готовий щось чути.

Війна росії в Україні може тривати роками, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг німецькій газеті Bild am Sonntag. «Ми не повинні послаблювати наші зусилля та допомагати Україні», — попереджає він. Раніше цього тижня він сказав, що союзники продовжать постачати Київ важким озброєнням та системами великої дальності, і що він очікує, що вони узгодять новий пакет допомоги країні під час саміту Альянсу, запланованого на 28, 29 та 20 травня у Мадриді 30 червня.

Німеччина 

«Der Tagesspiegel» – «Що робить світ? Подає неправильні сигнали, недооцінює росію та очікує похмурих самітів» — Йозеф Йоффе є членом редакційної ради «Цайт».

Щойно Єврокомісія рекомендувала Україні статус країни-кандидата, як стало відомо, що, всупереч всім правилам, Євробачення 2023 не відбудеться там, у країні-переможниці 2022 року. Яка прикмета!

«F.A.Z» — «Хабек: Якщо ми не заповнимо газосховища, взимку буде тяжко»

Федеральний уряд хоче викупити газ у промисловості, щоб його можна було зберігати або використовувати там, де він більше потрібний. Влітку компаніям буде запропоновано  «балансуючий енергетичний продукт», який вони зможуть використовувати для надання ринку невикористаних квот, повідомило в неділю в Берліні Федеральне міністерство економіки. 

Передісторія — можливий дефіцит на ринку, оскільки росія задушила постачання магістральним газопроводом «Північний потік — 1». За даними Федерального мережевого агентства, у неділю, як і раніше, було завантажено лише 40 відсотків від максимальної потужності. Агентство вкотре охарактеризувало ситуацію як «напружену». Проте безпека постачання залишається забезпеченою, і складські приміщення продовжують заповнюватися.

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек (Зелені) заявив:  «В останні дні ситуація на газовому ринку погіршилася». Кількості все ще можна замінити і резервуар для зберігання все ще заповнюється. «Споживання газу має продовжувати падати, тому більше газу має надходити до сховищ, інакше взимку буде дуже туго». ситуації, ми зробимо подальші дії».

«Potsdamer Neueste Nachrichten» — «НАТО очікує тривалої війни в Україні»

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликає Захід не припинятися підтримувати Україну у війні проти росії. Захід має бути готовим до того, що російська загарбницька війна  «може тривати роками», сказав Столтенберг виданню Bild am Sonntag. Зростання цін на енергоносії та продукти харчування в результаті російської загарбницької війни «не порівняти з ціною, яку українці щодня платять багатьма життями».

Литва 

«Klaipeda» — «Україна на порозі ЄС. Коли вона його перетне?»

2027 рік – найоптимістичніший сценарій святкування вступу України до ЄС, про який згадували литовські депутати Європарламенту. Багато інших прогнозів зроблені через кілька або кілька років.

Польща 

«Gazeta Wyborcza» — Це видання підготували біженці. У Польщі знайшли притулок тисячі біженців з багатьох країн світу. У Всесвітній день біженців ми надаємо їм слово

«Міф про ксенофобію поляків руйнується»

Галина Чалімонік Україна Журналіст, редактор газети «Wysty Bielajewka», порталу Bilyayivka.city та екологічного порталу Open.Dnister. Співробітник катовіцького «Wyborcza». Живе в Глівіце

Як повідомила вчора Прикордонна служба, з 24 лютого польсько-український кордон перетнули 4,166 мільйона разів. У перші дні російської агресії поляки масово рушили до кордону, щоб допомогти тим, хто цього потребує.

Ці фотографії залишаться з нами назавжди: українські жінки, діти та літні люди, які зустрічають у Польщі з розпростертими обіймами, маса волонтерів із гарячими напоями та їжею, першою допомогою та, мабуть, найголовніше – тисячі людей, які самовіддано запропонували безпечний дах над головою і допомога в повсякденному житті в чужій країні.

Виглядало так, ніби вся Польща мобілізувалася на допомогу біженцям із війни. Студія Kantar щойно провела дослідження, яке підтверджує це відчуття.

Лише кожен четвертий учасник опитування зізнався, що жодним чином не причетний до допомоги українцям. Аж 73,5 відс. респондентів зазначили, що вони брали участь (або все ще беруть участь) у акціях допомоги в тій чи іншій мірі.

За словами д-ра Томаш Слупік, політолог із Сілезького університету, руйнує міф про ксенофобію поляків. – Ми не помітили цієї зміни, хоча роками жили з вихідцями з України. Проте це було окреме життя, ми не заважали один одному. Війна негайно переоцінила ці погляди, каже д-р Слупік. На його думку, поки не можна думати про повне відкриття «чужому» в Польщі. Якби дослідження стосувалося близькосхідних біженців, результати, безумовно, були б іншими, зазначає він.

Дослідження показує, що жінки більш охоче допомагають (78% проти 68,5% чоловіків), більш освічені люди з найбільших міст, виборці Польщі 2050, ліві чи КО.

Грузія

«The Messenger» — «Канцлер Німеччини вважає, що прямі переговори з Путіним «абсолютно необхідні».

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив інформаційному агентству dpa, що лідерам «абсолютно необхідно» розмовляти безпосередньо з президентом росії Володимиром Путіним, щоб припинити війну в Україні.

Швейцарія 

«Tages-Anzeiger» — «Геотермальна вода замість газу із росії. Енергетичний перехід»

Швейцарське підземелля нині перебуває у центрі уваги політики. Спершу це був природний газ, тепер геотермальна енергія. Наприклад, національний радник Basel GLP Катя Кріст закликає Федеральну раду роз’яснити потенціал геотермальної енергії.

За оцінками геологів, під землею є прошарки гірських порід, які несуть багато теплої води. Проте без розвідувального буріння неможливо точно оцінити потенціал. Швейцарська геотермальна асоціація хоче до 2050 року замінити чверть потреби у викопному теплі геотермальною енергією.

«Blick» — «Федеральний уряд закликає українців повернутися». Неприємне нещастя турбує біженців

Туреччина

«OLAY» — «Президент України Зеленський дав оцінки своєму візиту до міст Миколаїва та Одеси. «Ми ніколи не відмовимося від Півдня, ми повернемо все, що належить нам», — заявив Зеленський, додавши, що в росії немає стільки ракет, скільки прагнення до життя українців.

Ізраїль

«Haaretz» — «Гнів росії має змусити Ізраїль замислитися, наскільки корисна сирійська кампанія»

Дві недавні атаки, що приписуються Ізраїлю, одна з яких пошкодила міжнародний аеропорт у Дамаску, не обійшлися без дипломатичних наслідків. У неділю з’ясувалося, що росія готує резолюцію Ради Безпеки ООН, яка включає осуд терактів і попередження про те, що вони можуть дестабілізувати регіон і підірвати суверенітет Сирії. Це друга акція росії щодо теракту в аеропорту, зроблена після догани, зробленої послу Ізраїлю в Москві минулого тижня.

Згідно з репортажем Гілі Коена на каналі Kan TV, шанси на те, що росія отримає більшість на підтримку свого рішення, невеликі. Але Ізраїль не може повністю ігнорувати російський протест як через присутність російських бойових літаків у північно-західній частині Сирії, так і через агресивну позицію росії щодо міжнародної спільноти. Цілком імовірно, що різка російська реакція пов’язана з розчаруванням росії в Ізраїлі, яке намагається не приймати чиюсь сторону і не робити чітких заяв щодо війни в Україні. 

За іронією долі, Ізраїль також критикується з боку США за те, що він не слідує лінії Заходу, відкрито засуджуючи агресію росії проти України. Обережність Ізраїлю настільки велика, що на щомісячну нараду, яку проводить Пентагон в Європі для координації військової допомоги Україні, він направив лише представника середньої ланки з Міноборони.

США

«NYT». Підпис під фото: «Територія України скорочується на сході

Біля Сєвєродонецька та Лисичанська росіяни оточують близько трьох чвертей території 

«Los Angeles Times» – Путін більше не приховує імперських амбіцій

Лідер відмовляється від погляду «денацифікації» і каже, що його обов’язок – «повернути» Україну.

Вашингтон. Володимир Путін виглядав дуже невимушено.

У популярному цього місяця відеоролику російський президент глибоко влаштувався в кріслі з виразом нудної безтурботності. Діловим тоном він порівняв себе з сучасним Петром Великим, російським царем, який будує імперію, і припустив, що завоювання території суверенного сусіда не тільки виправдане, а й похвальне.

«Повернути його і зміцнити», — сказав 69-річний Путін, описуючи захоплення Петром у 18 столітті стратегічної ділянки узбережжя Балтійського моря біля Швеції. Тепер, безтурботно сказав він групі російських підприємців, цей обов’язок «випав і на нас».

Це могло бути навмисно надмірним виступом, розрахованим на те, щоб потрясти західних союзників особливо складний момент майже 4-місячної війни в Україні. За словами давніх спостерігачів за Путіним, така сценічна майстерність є природною для колишнього оперативника КДБ.

Підпис під фото: «СОЛДАТИ ТРИМАЮТЬ смолоскипи під час київської жалобної суботи Романа Ратушного. 24-річного солдата та активіста було вбито на Східному фронті 9 червня. За словами одного зі скорботних, «серце Ратушного було сповнене любові до України».

«Arizona Daily Star» «Зеленський привітав та хвалив українських батьків»

На одній фотографії зображено солдата, який стоїть на колінах і цілує дитину на станції метро, ​​де українські сім’ї ховаються від російських авіаударів. В іншому немовля і жінка, яка здається на межі сліз, виглядають з вагона поїзда, що йде, а чоловік заглядає всередину, простягнувши руку через вікно в жесті прощання.

У недільному надихаючому посланні до Дня батька президент України Володимир Зеленський опублікував 10 фотографій батьків та дітей на похмурому фоні війни, вихваляючи батьків, які «захищали та захищають Україну від нападу росії»

Telegram
Дивіться також
Внаслідок атаки на Нікополь пошкоджено 6 приватних будинків, газогін та лінії ектропередач, – Микола Лукашук Внаслідок атаки на Нікополь пошкоджено 6 приватних будинків, газогін та лінії ектропередач, – Микола Лукашук

Двічі протягом ночі російські окупанти атакували Нікополь. Били по місту з важкої артилерії. Про це повідомив голова облради Микола Лукашук. Люди не постраждали. ...

Як сьогодні працюватиме громадський транспорт у Дніпрі Як сьогодні працюватиме громадський транспорт у Дніпрі

28 травня трамвайні та тролейбусні маршрути працюють в штатному режимі за розкладом вихідного дня. Загалом на маршрути електротранспорту вийшло 138 одиниць рухомого ...

Протягом ночі агресор двічі обстріляв Нікополь Протягом ночі агресор двічі обстріляв Нікополь

Протягом ночі агресор двічі обстріляв Нікополь з важкої артилерії. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації. Там потрощені шість ...

Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на ранок 28 травня Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на ранок 28 травня

Станом на 6:00 проблеми з водопостачанням у Дніпрі відсутні. Всі підвищувальні насосні станції та насосно-фільтрувальні станції працюють у звичному режимі. ...

Дніпряни прибирають власні двори, турбуючись про довкілля та безпеку дітей Дніпряни прибирають власні двори, турбуючись про довкілля та безпеку дітей

Наше довкілля – наше обличчя. Дніпряни, які проживають на Донецькому шосе у будинках №113, 115, організували толоку. Пофарбували паркани й лавки, обрізали дерева й ...

З фотоапаратом на «нулі»: у Дніпрі відкрилася авторська фотовиставка військовослужбовця З фотоапаратом на «нулі»: у Дніпрі відкрилася авторська фотовиставка військовослужбовця

Сергій на псевдо «Серебаня» — боєць гранатометного взводу 1 мехбату 3 ОШБр. Чоловік з першого дня на великій війні. Брав участь в операціях на Запорізькому напрямку ...

Основні роботи на місці ракетного удару у Дніпрі завершені Основні роботи на місці ракетного удару у Дніпрі завершені

Сьогодні, 27 травня комунальники Дніпра вивезли все великогабаритне сміття, уламки, пошкоджені дерева та гілля. Наразі проїзд вулицею повністю відкрито. Про це ...

У Дніпрі замінили трубу та усунули виток на колекторі, пошкодженому внаслідок ракетного обстрілу У Дніпрі замінили трубу та усунули виток на колекторі, пошкодженому внаслідок ракетного обстрілу

Усувати пошкодження в будівлях і  комунікаціях, які сталися внаслідок ракетних обстрілів. Відповідне доручення профільним департаментам мерії дав міський голова ...

Зі світлом і без ям: як дніпряни отримують допомогу від Громради Зі світлом і без ям: як дніпряни отримують допомогу від Громради

Дніпрянки Кароліна та Юлія звернулися у телеграм канал Голови Громадської Ради Геннадія Корбана, аби вирішити питання з приводу небезпечної ями та суцільної темряви ...

Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00 Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00

Станом на 18:00 аварійна бригада КП “Дніпроводоканал” завершила ремонтні роботи по пров. Черкаський, 17. Відновлено водопостачання у будинках по пров. ...