«Постріл помсти», «Батальйон «Кришечки»» та FrontPower. У Дніпрі молодь активно допомагає наближати Перемогу
У Дніпрі молодь невпинно підтримує ЗСУ та наближає нашу Перемогу. На базі Молодіжного центру є безліч ініціатив, спрямованих на допомогу армії. Одна з них – «Постріл помсти». Кожен охочий може за донат замовити постріл та отримати використану кулю, тубус або міну з вашим написом. 100 % вартості йде на підтримку війська. Замовлення можна зробити на офіційному сайті проєкту.
«За весь час існування проєкту зібрали 600 186 гривень. Ці кошти були направлені на допомогу 16 підрозділам ЗСУ. Загалом було зроблено 429 «пострілів помсти». Аби замовити свій – потрібно заповнити форму на сайті. Зазвичай чекати на замовлення доводиться від 1 до 5-ти днів, у залежності від ситуації на фронті. При оформленні рекомендовано замовляти не більше ніж 7 слів на снаряді», — зазначив Сергій Новиков, керівник проєкту «Постріл помсти»
Ще один значущий проєкт —«FrontPower». Ентузіасти з Молодіжної ради Дніпра знайшли, як з користю використовувати одноразові сигарети – роблять з них павербанки та передають хлопцям на фронт.
«Ми дуже пишаємось масштабом цього проєкту, який давно вийшов за межі Дніпра. Ми відкрили 31 пункт прийому використаних одноразових сигарет у 8 містах України. Було зібрано понад 50 тисяч одноразок, з яких зробили 200 павербанків та 1 зарядну станцію. Вони вже поїхали на передову до наших захисників», — поділився Азад Мамедов, представник проєкту «FrontPower».
У Дніпрі приносити одноразки можна за наступними адресами:
- вул. Магдебурзького права, 4-А;
- вул. Набережна Перемоги, 5;
- вул. Філософська, 19-А;
- Троїцька площа, 3-А;
- вул. Пастера, 10;
- вул. Дмитра Донцова, 2-А;
- вул. Володимира Вернадського, 13;
- вул. Святослава Хороброго, 37;
- вул. Незалежності, 36;
- вул. Королеви Єлизавети ІІ, 2;
- бульвар Кельнський, 1.
А «Батальйон «Кришечки»» у Дніпрі працює з квітня 2024-го. Його мета — збір пластикових кришечок для подальшої переробки (кошти за це волонтери передаватимуть на потреби ЗСУ). Зараз триває збір першої партії кришечок, адже їх потрібно здавати великими партіями (до 300 кілограмів). Вони можуть бути будь-якого кольору та розміру, з маркуванням «2».
«Ми співпрацюємо з низкою вишів Дніпра, де розташовані станції прийому кришечок. Це «Дніпровська політехніка», Аграрно-економічний університет, Хіміко-технологічний університет, Будівельна академія. Також прийом кришечок відбувається у Молодіжному центрі Дніпра і ресурсному центрі молодіжних рад Дніпра та Луганщини. Кришечки збирають як студенти, так і викладачі. Допомогти нашому проєкту дуже просто – можна поставити у себе на роботі або у під’їзді будь-яку тару, у яку збиратимуть кришечки. Зібране можна відносити на одну з наших станцій прийому», — поділився Вітольд Чабан, представник «Батальйону «Кришечки»».
У Дніпрі приносити кришечки можна за наступними адресами:
- вул. Сергія Єфремова, 25 (Аграрний університет);
- просп. Науки, 8 (Хіміко-технологічний університет);
- 10-й корпус «Дніпровської політехніки», 2-й поверх (UNICA);
- вул. Архітектора Олега Петрова, 24-А (Будівельна академія);
- вул. Набережна Перемоги 44, (6-й гуртожиток Медичного університету);
- вул. Набережна Перемоги, 5 (Молодіжний центр Дніпра);
- вул. Телевізійна, 2 (Ресурсний центр молодіжних рад Дніпра та Луганщини);
- проспект Науки, 72 (ДНУ).
«Молодь — це не майбутнє, як багато хто любить казати. Молодь — це теперішнє. Адже молодь воює, захищає, волонтерить, допомагає, і, звісно, усі наші проєкти спрямовані на спільну мету – Перемогу. Якщо можеш – воюй, якщо ні, то допомагай. І дуже круто, що молодь Дніпра це усвідомлює і віддана цій справі», — зазначив Рафаель Кіжнер, голова Молодіжного центру Дніпра.
Читайте також: Ще 101 родина переселенців з Маріуполя отримала соціальне житло у Дніпрі