Поєднання витинанки та графіки й ілюстрації на шевченківську поему «Марія». У Дніпрі відкрили виставку в музеї «Літературне Придніпров’я»
Алісі Московцевій 15 років. Її роботи сьогодні представлені на виставці «Українська абетка, діти – дітям!» у Дніпрі.
«На малюнку зображувала предмети, які починаються на літеру, яку я й малювала. Підбирала ті асоціації, які зможуть відгадати як дуже малі, так і дорослі», — розповіла Аліса. Вона — випускниця народного художнього колективу «Школа образотворчих мистецтв «Суцвіття» у Дніпрі.
Виставку відкрили у музеї «Літературне Придніпров’я».
«Представлено 34 роботи. Тобто усі літери української абетки. Малювали 18 авторів віком від 10 до 20 років. Працювали в таких видах мистецтва, як живопис, графіка та витинанка. Міксували їх, створювали оригінальні неповторні художні витвори. Кожен малюнок по-своєму унікальний, оскільки має сміливі рішення творчого задуму без обмежень дитячої фантазії», — розповіла Людмила Михайлова, директорка КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості «Крила» Дніпровської міської ради.
А в інші залі із оригінальним перформансом представили 10 ілюстрацій у стилі «витинанка».
«Мене надихнула поема «Марія», адже думи там перетинаються із сьогоденням. Поему сьогодні зачитали під час відкриття. Щоб глядачі зрозуміли посил. Представлені лаконічні образи з глибоким змістом та сенсами. Хотіла показати через них силу материнської любові та глибинні почуття жінки, яка плекає своє дитя з надією на краще життя… Не зважаючи на будь-які життєві обставини», — не стримала емоцій авторка робіт Ольга Іващенко. Вона з дитинства розвивала талант у даному стилі. До того ж пані Ольга — керівниця Школи образотворчих мистецтв «Суцвіття» у КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості «Крила» Дніпровської міської ради.
Експозиції представлені на другому поверсі музею «Літературне Придніпров’я» до 31 травня.
Читайте також: 649 містян приєднались з початку 2024 року до Університету третього віку у Дніпрі
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hsdbh7rb5f1btr14ko8lpgi727-900x675.jpg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hsdbh7rc4vpar8k67qt81guj2b-900x675.jpg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hsdbh7rc1spb1prk13prugsnij2f-900x675.jpg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hsdbh7rcadq5hbcuqm5u19t62e-900x675.jpg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hsdbh7rdriu15j6n171d04rg32n-828x675.jpg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/04/o_1hsdbh7rc1p5m3qt1arv1s1sv129-900x675.jpg)