Податки у казну рф: скільки росія заробила на ТОБІ?
Спонсори російського тероризму. За останніми даними, з початку повномасштабного вторгнення близько 40% українців відмовилися від російської музики та фільмів. Однак, значна частина все ж продовжує слухати виконавців РФ, дивитися їхні шоу, фільми та серіали. Ба більше, на радість агресору поширює цей контент серед інших.
Після початку повномасштабної війни серед українців зріс попит на україномовний контент. Багато людей більше не бажають бачити сайти окупанта у видачі Google та дивитися російські відео на YouTube.
Лише за один рік повномасштабної війни російські автори заробили понад 80 мільйонів доларів від глядачів і слухачів з України, сплативши 5 мільйонів доларів як податок країні-агресорці. Ця сума еквівалентна 10 000 дронів, які Росія могла закупити для продовження атак на Україну. Відповідну інформацію підрахувала «Економічна правда».
Свою думку з приводу прихильності українців до російського контенту висловив і Артем Ткаченко, фронтмен гурту PROBASS ∆ HARDI.
«Ми не можемо приймати російську музику, навіть російськомовну, тому що вона несе цінності іншої країни, країни-агресора. Не тільки цінності, але й романтизм. І ти слухаєш цей трек і такий: “Так, я з тобою згоден там десь”. І все, ти згоден вже по факту з ворогом, який прийшов тебе вбивати і знищувати нас як націю», — каже Артем Ткаченко.
За короткий проміжок часу українці зрозуміли: відмовитися від російських платформ — реально, як вирізати злоякісну пухлину. Тож тримайте декілька порад, щоб контент країни-агресорки траплявся вам менше.
-
Щоб YouTube розумів, якою мовою видавати контент, потрібно видалити з пошуку та історії переглядів усі відео російською; перевірити підписки і видалити всі російськомовні канали; постійно натискати «не цікавить» під російськими відео на головній сторінці і в рекомендаціях. Це потребує часу й терпіння, але результат вартий зусиль.
-
Щоб отримувати український контент у Google, можна спробувати ставити «-и» в кінці запиту: це пошуковий оператор, що виключає сторінки зі сполучником «и», який використовують лише в російських текстах.
-
Для користувачів Spotify та Deezer є сервіс ShameVoices, який допомагає очистити від російської музики збережені плейлисти. Потрібно залогінитися через стримінг, переглянути запропоновані треки і підтвердити їх видалення. Під «зачистку» потрапляють композиції виконавців, які відкрито підтримали російське вторгнення або не робили щодо нього жодних заяв.
Артем також ділиться, що в кожній пісні учасники гурту прагнуть донести глядачам українську творчість, як автентичну, так і сучасну. Це намагалися зробити і в останній пісні «Запис», де використали старі уривки гри гуцула на скрипці.
«Я хочу, щоб мода була на українську музику, на українську етніку, на голоси, на елементи, на інструменти. Наш гурт над цим працює 100% часу. Це наша позиція — робити музику українську, і щоб вона була впізнавана у світі», — підкреслює Артем Ткаченко.
Дані соціологічного дослідження показали, що після початку повномасштабного вторгнення 62% українців повністю припинили споживати контент російською мовою.
Читайте також 4 ракети та 35 БпЛА випустили росіяни по Україні: є руйнування і жертви