Переведення годинника СКАСУВАЛИ: Україна житиме за зимовим часом. Чому?
Українці більше не будуть переводити час із зимового на літній. Верховна рада 16 липня проголосувала “ЗА” таке рішення. Утім думки українців та науковців розділилися. Тож за яким саме часом житиме Україна вже наступного року і як це вплине на життя та здоров’я українців?
Народні депутати підтримали законопроєкт про відміну переведення годинника. Це означає, що восени 2024 року українці востаннє переведуть час на зимовий, без подальшого переходу на літній.
Робота Євгенії та інших працівників ферми починається безпосередньо зі сходом сонця. Залишившись на зимовому часі, сонце буде сходити влітку о 3-ій ранку. Жінка ділиться, для їх діяльності особливих змін не буде, проте для тварин потрібна буде адаптація.
“Ми поступово будемо переводити. Це робиться для того, щоб тварини відчували себе комфортно і не відчували стресу. Тому ми будемо впроваджувати зміни поступово. Тим паче, що взимку на вулиці ще темно, тому в певний час автоматично вмикається музика, щоб тварини прокидалися без стресу, без допомоги працівників. Звичайно, їм може знадобитися день-два, щоб звикнути до нового режиму”, – розповіла керівниця ферми “Зелений Гай” Євгенія Молчанова.
День на фермі починається зазвичай о 4-ій з початком світлового дня. Проте працівники не вбачають проблеми у вранішньому підйомі. Натомість відчутним зимовий час буде для людей, які працюють допізна.
“Для людей, які працюють у сільському господарстві, зокрема на фермах, ранній початок робочого дня, ймовірно, не створить проблем, адже їхня діяльність традиційно розпочинається рано. Натомість, ті, хто працює до пізнього вечора, можуть зіткнутися з труднощами, особливо якщо це пов’язано з відключеннями електроенергії, що призведе до раннього настання темряви”, – зазначив працівник ферми “Зелений Гай” Віктор Єкшов.
Сама процедура “переведення стрілок” щопівроку вже давно визнана фахівцями з біологічної ритміки та дослідниками сну не корисною, а для деяких категорій людей навіть шкідливою.
“Ці переведення годинника завжди несли за собою значні проблеми. Немає жодних даних про те, скільки інсультів та інфарктів стається в цей час, скільки виникає суїцидальних думок, гіпертонічних кризів та випадків засинання за кермом. Переведення годинника порушує циркадні ритми”, – повідомив головний лікар лабораторії сну, кардіолог, сомнолог Юрій Погорецький.
Водночас на літній час також переходять ще 60 країн світу, зокрема країни Європи. Тож через “зимовий час” у нас буде цілих дві години різниці з Європою.
“Питання полягає в тому, коли відбудеться перехід і на який саме час. Перехід на зимовий час фактично віддаляє нас від Європи, адже влітку сонце буде сходити о 03:15, що не відповідає нашому часовому поясу”, – зазначив голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
Переведення годинників раніше виправдовували економією електроенергії, проте зараз це не актуально, вважають експерти.
“Щодо економії електроенергії. Я не вбачаю тут жодної економії. Розрахунки щодо переходу на літній та зимовий час робилися ще у 1981 році, за часів радянського союзу, коли була планова економіка. Тоді розрахунки можна було робити на основі показників виробництва, адже вся країна працювала умовно з 7 ранку до 16 години”, – сказав Олег Попенко.
Українці ж створили петицію на сайті президента, в якій просять не підписувати закон про відміну переведення годинників. Наразі вона набрала понад 9 з половиною тисяч голосів, з необхідних 25 тисяч.
Читайте також: Душив, скинув з балкона та ліг спати. Жахливе вбивство у Дніпрі