Перехід на зимовий час: вплив на організм людей, які рано прокидаються
Вже цієї неділі в Україні переведуть стрілки годинників на годину назад. Дискусії щодо доцільності переходу на зимовий чи літній час тривають вже давно. Як люди, яким доводиться рано прокидатися через роботу, до цього ставляться?
Олег працює двірником у парку Зелений Гай. Вважає себе совою, проте робота не дозволяє вдосталь спати.
“Я десь о 5 годині встаю, щоб бути на роботі о 7. Моя думка, було б краще без переведення годинника. Для організму, так, стрес не потрібний, зайвий. Ну я перебудовуюсь швидко, але зайвий стрес краще “не ловити””, – каже співробітник парку Олег Клемент’єв.
Для того, щоб робити жінок красивими, рано прокидатися потрібно і Інзі, вона бюті-майстриня. Займається перманентом та ламінуванням вій.
“Взагалі, я сама по собі сова, я люблю поспати, але через обставини у дівчаток буває таке, що вони хочуть записатися на 8 ранку, через це мені доводиться вставати близько 5 годин ранку, тому що я далеко живу, і їхати сюди, і тому переведення часу мені в принципі грає на руку, тому що я можу поспати на годину довше, але, я вважаю, це необов’язковим, дуже важко перебудовуватися потім, дуже погано почуваюся”, – зазначила б’юті-майстриня Інга Арзуманян.
А от пані Наталя прокидається ще раніше, бо вона довозитьдніпрян на роботу. Водійкою тролейбуса жінка працює вже 50 років, роботу любить, але графік — важкий.
“Я жайворонок, прокидаюся я в 3:30, зміна в мене починається в 5:30. Дуже тяжко переходити на друге положення часу, дуже тяжко, організм не може пристосуватися, і ми против того, щоб переводили годинник взад – вперед, нам дуже важко, хочется спати”, – розповіла водійка тролейбуса Наталя Нешта.
Переведення стрілок годинника дійсно негативно впливає на людей. Думка про можливість більше виспатися — хибна, пояснює лікарка.
“Це впливає дуже негативно на наш організм. Що можемо відчувати під час переведення годинників, ми можемо відчувати симптоми депресії, також перебої в роботі сну перебої, серцево судинної системи. Якщо це йде мова про якісь хронічні захворювання, також втрата апетиту або навпаки – апетит може бути збільшений, а головні болі можуть з’являтися”, – повідомила сімейна лікарка Аліна.
У зоні ризику – люди похилого віку, маленькі діти та молодь до 20-ти років.
“Проводились навіть дослідження, ми брали кількість людей, які вже мали депресивні синдроми під час зимнього періоду і 10 відсотків людей дійсно мали симптоми депресії саме через переведення годинників”, – додала лікарка.
Щоб організм переналаштувався на новий час – потрібен приблизно тиждень.
Читайте також: Радіодиктант в укритті: як у Дніпрі відзначили День мови і писемності