ОБЕРЕЖНО! Фальшивий “Резерв+”: Як не стати жертвою хакерів рф?
російські спецслужби постійно знаходять нові способи хакерських атак на українські сервіси та системи. Наразі ворог почав створювати фейкові застосунки, що імітують офіційний додаток “Резерв+”. У Міноборони повідомили – таких викрили вже три застосунки.
Фейкові застосунки створюють з метою зібрати персональні дані українців. Аби потім використати їх під час фінансових махінацій та шпіонажу. Я розповім вам, як розпізнати фейк від оригіналу.
Ці липові застосунки візуально дуже схожі на офіційний “Резерв+”. У Міноборони, в першу чергу, закликають громадян перевіряти джерела, з яких вони завантажують додатки.
“Головна ознака підробного сайту — це веб-адреса, дуже схожа на реальну, але з невеликими відмінностями. Користувачам важливо звернути увагу в першу чергу на адресний рядок. “Резерв+” завантажується за офіційним посиланням, яке веде на сторінку з різними мовами, і там є посилання на застосунок в App Store та Google Play Market. Ми наполегливо радимо не переходити за подібними посиланнями”, – зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.
Варто бути обережними з сайтами, адресна строка яких закінчується на .top, .website, .org тощо, оскільки серед них можуть траплятися фейкові ресурси.
А саме правильним є сайт reserveplus.mod.gov.ua. При завантаженні застосунку обов’язково перевірте, що його розробником є Міністерство оборони України.
У міністерстві вже працює над захистом персональних даних громадян України. Та наголошують, що варто довірятилише офіційним ресурсам. Бережіть свої дані та будьте обачними в мережі.
Читайте також: Підприємцям Дніпропетровщини знову надсилають фейкові листи від ОВА та її очільника