«Можемо краще спостерігати ворога»: військові розповіли про новий проєкт захисту неба, анонсований Філатовим
У Дніпрі створили і протестували новий проєкт захисту неба від ворожих атак рф. Місто об’єднало зусилля з бізнесом, аби модернізувати зброю, якою оборонці в повітрі знищують ворожі БПЛА, зокрема і «шахеди». Йдеться про великокаліберні кулемети і зенітні гармати. Цю зброю оборонці встановлюють на вантажівки і пікапи, які систематично передає їм Дніпро. Нині ж озброєння оснастили приладами нічного бачення, тепловізійними прицілами, планшетами і старлінками. Усе це устаткування придбали коштом міського бюджету. Його об’єднали в загальну систему — аби наведення на ціль було швидшим і точнішим.
«Можна не застосовувати зенітні керовані ракети, які коштують дуже дорого і вони потрібні для знищення ворожих крилатих ракет. Думаю, нам цей експеримент вдався. У подальшому ми будемо ефективно це використовувати і нарощувати спроможності», — пояснює начальник управління підготовки ПВК «Схід», полковник Віталій.
Ідея доукомплектування зброї належить ІТ-спеціалістам мерії Дніпра і приватним фахівцям. «Ми можемо краще спостерігати противника. Здійснювати краще ураження», — коментує результати випробувань начальник штабу регіонального управління Євген.
Днями українські сили ППО збили всі дрони-камікадзе, якими рф атакувала місто і область. Тож для практичних стрільб, куди до бійців приїхав мер Борис Філатов, обрали макет саме такого «шахеда». Очільник міста наголосив, що Дніпро продовжить купувати необхідні автівки та техніку для оборонців і діятиме разом з усіма, хто хоче допомогти:
«Тільки якщо ми об’єднаємо наші зусилля, ми зможемо перемогти у цій страшній та кривавій війні. Я ще раз закликаю всіх допомагати ЗСУ і ТрО — усім нашим оборонцям. Кожен як може — ідеями, грішми, моральною підтримкою. Разом до Перемоги!».
Напередодні Філатов також повідомив, що виконком міськради виділив додаткові 18,5 млн грн, які військовим частинам ЗСУ виплатять прямою субвенцією.
Читайте також: Внаслідок ракетного удару загинув працівник комбінату АрселорМіттал Кривий Ріг
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5h1aoc341pcq19hq1jer4d-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5h1h2o1utj19c51rd1btk48-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5h1cv81mhq1hm88tks9t42-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5h1qu390lv8o1tgcrkg45-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5h5n21sbc52v11291u4746-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5h16u61ssums51t6jg6p4r-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5h18a71neuf5pg9f1s004o-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5h128l1cmf7bb1ghdtl04h-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5h135a168vf1qmf01stf51-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5h1559t85bqbhe8139v4m-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5hf0boa71gl114b31m0s50-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5hfc5pui1np242eh5k4f-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5hjh02gn7rmo81p6t41-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5hmq26d4fhchacj04c-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5hrdp1rtr15bdufsv7q43-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0je5huht1pfd9oj2km17c64i-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0mcr2l3s1chd1krf1qf0933t5-1013x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0mcr21bdu1vv499cmp511qkt6-1200x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/12/o_1gjp0mcr27ih4nt19uu12p6fh2t7-1013x675.jpeg)