Говорили про адаптацію ветеранів після повернення з фронту: на Дніпропетровщині для роботодавців провели зустріч-тренінг
На Дніпропетровщині запросили на зустріч представників бізнесу. Говорили про адаптацію ветеранів й повернення їх на робочі місця. Тренінг – частина Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Я рада, що ми спілкуємося на такі важливі теми. Що долучені місцева й регіональна влада, підприємці. Наші герої повертаються. Тож маємо подбати про їхню соціалізацію, впроваджувати безбар’єрні рішення», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
Для цього можна використовувати нещодавно презентований Гайд безбар’єрних подій. Цей проєкт ініційований першою леді Оленою Зеленською.
У спеціальному посібнику зібрані поради, як зробити онлайн або офлайн захід комфортними для усіх його учасників. Аби гості почувалися максимально зручно. Враховані найменші деталі – від запрошень і вибору локації до налаштування освітлення і підготовки персоналу.
Гайд складається з дев’яти частин. Він доступний у двох форматах – електронної книги і як розділ «Довідника безбар’єрності».
«Наша дружня зустріч про підготовку суспільства до взаємодії з воїнами. Важливо вміти надати людині профорієнтацію. Почути її, зрозуміти, створити комфортні умови праці. Адже люди прийдуть з новим досвідом, новими потребами», – сказала регіональна координаторка програми «Ти як?» Вікторія Панченко.
До розмови долучилася заступник начальника відділу Дніпропетровського обласного центру зайнятості Тетяна Кардель. Вона презентувала можливості для захисників і захисниць.
«Ветерани можуть скористатися урядовою програмою «єРобота». На Дніпропетровщині впроваджуємо сертифікати та ваучери на навчання. Продовжуємо втілювати й експериментальну ініціативу для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни. Вони можуть безкоштовно здобути новий фах або підвищити кваліфікацію при Центрах профтехосвіти», – наголосила Тетяна Кардель.
Вона додала, що наразі по всій Україні Служба зайнятості відкриває офлайн офіси. Це хаби програми «Зроблено в Україні», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським. Спрямовані на підтримку вітчизняного бізнесу.
«Ми чекаємо повернення наших. Понад 30 співробітників захищають країну на фронті. Найперше, маємо підготувати колектив. Аби вони навчилися комунікувати з колегами, які мають бойовий досвід та посттравматичний синдром», – розповіла заступник директора з маркетингу одного з великих підприємств пані Олена.
Присутні обмінялися корисним досвідом. Задавали питання, які турбують.
Читайте також: Робота підприємств у Дніпрі: підтримують економіку під час великої війни – виплачуючи зарплати та сплачуючи податки