fbpx

Субота, 27 Червня, 2026, 06:36:01

weather-icon
˚C

Екологічна катастрофа у Дніпрі: в озеро Куряче ллють брудну піну, гине риба

25.04.2024, 16:00
ця стаття містить відео

Озеро Куряче може перетворитись на “мертве”. Щороку навесні та восени туди зливають смердючу піну, через яку гине риба, черепахи, а птахи тікають подалі. Місцеві вже десяток років потерпають від жахливого смороду і не припиняють воювати за свою водойму, яка свого часу вважалась найчистішою у Дніпрі, а воду звідти можна було пити. Хто нищить Куряче – розслідування журналістів Дніпро TV.

“Вечорами піна зазвичай піднімається, коли людей ходить мало. Її висота сягає двох метрів. Піна має не природний, хімічний запах”, – каже жителька Дніпра Олександа.

11 річний Єгор цікавиться птахами, вже 3 роки фотографує їх у цій місцині. Нині, каже, фотополювання на паузі. Пернаті тут майже не з’являються.

“Раніше під час міграцій тут зустрічалося багато видів пірнаючих птахів, які залишалися на озері, щоб підгодуватися мікроорганізмами. Але в минулому році їх не спостерігалося. Припускаю, що хімічні речовини, які зараз містяться у воді, могли призвести до забруднення кормових баз птахів”, – сказав житель Дніпра Єгор.

Смердючу піну зливають сюди не перший рік. Зазвичай – навесні і восени. Місцеві жителі не склали рук, постійно звертались до поліції та інших структур, але історія вкотре повторюється.

“Ще в 2021 році ми писали і в екологію, і в гідроспоруди. Відповідь була: “Нічого не знайшли, жодних урізків. Незрозуміло, хто це скидає. Поліцію викликали, але й вони сказали, що не знають, хто це”, – зазначила жителька Дніпра Олександа.

У КП “Гідроспоруди” нам повідомили, в минулому році перевірки провели і порушників виявили.

“В минулому році ми зафіксували факт незаконної врізки в дощоприймач з боку автомийки. Цей трубопровод ми викопали, демонтували та затампонували врізку. Ми декілька разів перевіряли, але є припущення, що вони час від часу можуть просто ставити насос і перекачувати нечистоти через решітку”, – повідомив заступник начальника КП “УРЕА”Михайло Ступак.

Місцеві та комунальники припускають, пінну речовину знов почали зливати автомийки, але роблять це нишком: у темну пору доби і через ливнівки, які відстежити неможливо.

Два дні знімальна група Дніпро TV стежила за підозрілою автомийкою, на яку нам вказали місцеві. Там – самообслуговування, контактів керівництва – немає. Поруч – інша. Там вже нас зустріли співробітники, які і розповіли, як у них працює система зливу відходів.

“У нас є скважина, і цикл води закритий, тобто вона нікуди не йде”.

Через деякий час нам перетелефонував і власник цієї мийки. Стверджує, працюють за законом, є і угода з водоканалом.

“Нас водоканал перевіряв, щороку перевіряють, ми надаємо документи і все перевіряється. Ви просто вже не перші приїжджаєте”.

Порадив спитати у їхніх колег, які працюють найближче до озера.

“Де Куряче, а де ми, навіть якщо хтось з цього району зливав, я як спеціаліст вам можу сказати, що воно б в житті туди не дошло. Це роботизовані мийки можуть стільки піни, я бачив це відео у вас на каналі, це мийки, які поруч, вони роботизовані”.

Тут документи та контакти власника автомийки давати відмовились. Як виявилось, цю територію винаймають. Орендодавець же не в курсі, як ці підприємці працюють.

За номером на сайті автомийки відповіли: доводити свою невинуватість не хочуть, просять повірити на слово.

Після нового звернення від мешканців до правоохороних органів, наприкінці квітня 2024 року – відкрито кримінальне провадження, повідомили у поліції.

“Слідчі внесли відомості до єдиного державного реєстру досудових розслідувань за статтею 239 КК України, а саме – забрудення, псування земель. Зараз слідчі відділення поліції № 1 Дніпровського районного управління поліції в рамках розслідування кримінальної справи встановлюють всі обставини цієї події. Ця стаття передбачає покарання у вигляді штрафу або позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Триває досудове розслідування”, – повідомила речниця Дніпровського районного управління поліції Аліна Стадник.

Поліція та місцева влада просять дніпрян, які помітять скид нелегальних відходів в ливнівки на лівому березі, телефонувати до правоохороних органів та усе фіксувати на камери телефонів, до приїзду поліції. Як це трапилося нещодавно в районі вулиці Коксової.

“У цьому районі проводили очистку зливової каналізації, і ми вирішили перевірити, чи правильно працює колектор. Ми зафіксували факт незаконного скидання нечистот: машина, яка викачувала нечистоти, виливала їх прямо в балку. Цей факт ми зафіксували і викликали поліцію. Машина намагалася втекти, але ми загородили їй дорогу своєю машиною і не дали втекти злочинцям”, – зазначив Михайло Ступак.

Тим часом у озеро продовжують зливати смердючу рідину. Жителі кажуть, намагатимуться і далі врятувати своє озеро. Анонсували тут серію суботників, хочуть почистити від сміття узбережжя.

Читайте також: Через недбалість службовця ДСНС на Дніпропетровщині держава зазнала 4 млн грн збитків

https://www.youtube.com/watch?v=sIN94iQ9hDA
Telegram
Дивіться також
Дніпрянин Михайло Краснюк у складі збірної України виборов бронзу Чемпіонату Європи з фехтування - 26.06.2026 Дніпрянин Михайло Краснюк у складі збірної України виборов бронзу Чемпіонату Європи з фехтування

З 16 по 21 червня 2026 року в місті Антоні (Франція) відбувся Чемпіонат Європи з фехтування на шпагах. Дніпровський спортсмен Михайло Краснюк у складі чоловічої ...

До Дня Конституції у Дніпрі презентували виставку культурної спадщини України - 26.06.2026 До Дня Конституції у Дніпрі презентували виставку культурної спадщини України

У Дніпрі відкрили виставку «Культурна спадщина України: єдність у різноманітті», присвячену Дню Конституції України. В експозиції представили роботи майстринь ...

Задля безпеки та комфорту містян: у Дніпрі триває ремонт тротуарної зони на просп. Івана Мазепи - 26.06.2026 Задля безпеки та комфорту містян: у Дніпрі триває ремонт тротуарної зони на просп. Івана Мазепи

У Дніпрі за заявками містян продовжують ремонтувати дороги та тротуарні зони. Оновлення проводять і на просп. Івана Мазепи, 47. Тут розташована стоматологічна ...

Ретротрамвай із оркестром. У Дніпрі відзначають 129-річчя електротранспорту - 26.06.2026 Ретротрамвай із оркестром. У Дніпрі відзначають 129-річчя електротранспорту

У Дніпрі відзначили 129-ту річницю міського електротранспорту. З нагоди свята містом за маршрутом № 1 курсував ретротрамвай із оркестром. На лінію також вийшов ...

Чому Конституцію варто знати кожному: у Дніпрі провели лекцію для учасників проєкту УТВ - 26.06.2026 Чому Конституцію варто знати кожному: у Дніпрі провели лекцію для учасників проєкту УТВ

У Дніпрі для учасників безкоштовного інноваційного проєкту «Університет третього віку», який реалізується з ініціативи міського голови Бориса Філатова, провели ...

Дніпропетровщина: під загрозою енергетика та водопостачання. Куди цілитиме рф? - 26.06.2026 Дніпропетровщина: під загрозою енергетика та водопостачання. Куди цілитиме рф?

росіяни шукають нові слабкі місця, щоб посилити тиск на Україну. Ворог готує масовий удар по енергетиці та каналізації, аби шантажувати Україну та вимагати ...

Майже 40 разів ворог атакував Дніпропетровщину: двоє загиблих і 13 поранених - 26.06.2026 Майже 40 разів ворог атакував Дніпропетровщину: двоє загиблих і 13 поранених

Дві людини загинули. Ще 13 дістали поранень. Майже 40 разів ворог атакував два райони області безпілотниками та артилерією. Про це повідомили в ОВА. На Нікопольщині ...

Понад чотири роки в російській неволі: Україна повернула додому 160 захисників - 26.06.2026 Понад чотири роки в російській неволі: Україна повернула додому 160 захисників

160 українських військових повернулися додому з російського полону. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. За дорученням Президента України ...

У Дніпрі понад 1 000 людей зібралися на диктант до Дня Конституції України - 26.06.2026 У Дніпрі понад 1 000 людей зібралися на диктант до Дня Конституції України

У Дніпрі відбувся наймасштабніший традиційний диктант до Дня Конституції України. Цьогоріч подія об’єднала понад 1 000 учасників. Її організувала молодіжна мережа ...

«Ми малюємо, граємося, дивимося мультфільми. Є комп’ютери та багато різних матеріалів для занять», — школярі про відкриття у Дніпрі нових цифрових освітніх центрів «Ми малюємо, граємося, дивимося мультфільми. Є комп’ютери та багато різних матеріалів для занять», — школярі про відкриття у Дніпрі нових цифрових освітніх центрів

У Дніпрі відкрили 2 цифрові освітні центри для дітей. Нові простори запрацювали на базі ліцею № 142 та гімназії № 46. Цифрові освітні центри створені ЮНІСЕФ та ...