“Душа” у Дніпрі. Унікальна світлова інсталяція на фасаді художнього музею
У Дніпрі запустили унікальну світлову інсталяцію “Душа”. Її створили до 110-річчя Дніпровського художнього музею. Мета цієї творчої ініціативи – повернення популярності художньому музею, який є одним із найстаріших в Україні та має в своїй колекції близько 10 тисяч творів. Унікальний світловий малюнок на фасаді будівлі досягається завдяки спеціально створеним скляним фільтрам.
Пані Марина обожнює музеї та театри, тож, знаючи її захоплення, подруги подарували на день народження квиток на презентацію унікальної світлової інсталяції “Душа”.
“Надихає те, що наші молоді творці навіть у такі скрутні часи не покидають Україну. Їхня стійкість та віра у краще майбутнє є для нас джерелом натхнення. Тож єднаймося та разом відстоюватимемо нашу свободу і будуватимемо кращі часи для України”, – сказала дніпрянка Марина.
Презентацію розпочали з екскурсії в музеї.
Цьогоріч Дніпровському художньому музею виповнюється 110 років. Він є одним із найстаріших в Україні! В його колекції 10 тисяч творів живопису, графіки, скульптур й декоративно-прикладних предметів.
Та, на жаль, про його цінність й досі мало хто знає. Аби повернути музею популярність та любов – студія світлового дизайну, яка вже втілила не один творчий проєкт у Дніпрі – це “Світловий лотос” із залишків труб на лівому березі, артінсталяції на вулицях Короленка та Яворницького. А тепер і унікальна світлова інсталяція “Душа” на фасаді музею.
“Вона схожа на перетікання фарб, і це як думка митця, як ідея. Яка спочатку як матеріальна, яка потім призводить до чергового твору, така алгорична інсталяція. Ми її створили з дуже технологічного лазеру, розробленого нашою командою, і світлових скляних крафтових лінз, які рухаються певним чином”, – розповів митець, світловий дизайнер, засновник студії Expolight Микола Каблука.
Окрім світлової інсталяції, музей привітали митці з різних регіонів України. Та подарували близько 160 витворів мистецтва.
“Відгукнулися дуже багато митців і бізнесу, художники, скульптори, графіки. До цієї виставки долучилися представники династії Ченявських, наших земляків, які зараз живуть у Києві – батько та син. Вони надали свої роботи, і твори Григорія Чернявського, чудову експозицію подарунок місту, дніпряни можуть побачити на третьому поверсі”, – повідомила заступниця начальника управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Людмила Кудряшова.
Інсталяцію “Душа” можна буде спостерігати щовечора о 20:00 до 26 травня. А потім вона відправиться у Швейцарію, де представлятиме Україну на одному з найпрестижніших заходів з дизайну.
Читайте також: На Дніпропетровщині триває Всеукраїнська акція “Листи до вільного Криму”