Дніпро пам’ятає своїх Героїв: на фасаді однієї з гімназій встановили 5 меморіальних дошок
Дніпро вшановує своїх Героїв. На фасаді однієї з гімназій Дніпра відкрили 5 меморіальних дошок на честь загиблих захисників. Кожен з них свого часу здобував тут освіту, перш ніж стати на захист Батьківщини. Докладніше — у нашому сюжеті.
У Дніпрі відкрили п’ять пам’ятних дошок на честь загиблих захисників — Сергія Карнаухова, Володимира Куліша, Нурлана Аббасова, Георгія Візавицького та Євгенія Колчужного.
Мати вклоняється перед меморіалом власного сина – Сергія Карнаухова. Війна забрала у жінки найцінніше. Стримуючи сльози пані Надія згадує початок повномасштабного вторгнення.
«Коли я зустрічалась з ним він казав, все одно буде війна мамо. І почалась війна, до цього вони жили в Бердянську. І він вже в обід був у мене, тут в Дніпрі і одру пішов у 93 свою бригаду», – Надія, мати Героя.
Захисник служив ще з 2014 року. Був розвідником та брав участь у знищенні ворожих сил на межі Харківщини й Сумщини. 27 травня 2022 року, під час виконання бойового завдання неподалік села Дібрівне Ізюмського району, підрозділ потрапив під ворожий обстріл, під час якого Сергій отримав смертельні поранення.
«Їх накрили гради, як вони пішли в розвідку і він був перший і одразу він загинув. Це велика шана моєму сину і всім хлопцям що загинули, це пам’ять, вони вчилися в цій школі, діти будуть бачити і знати, що ці хлопці такі як вони і вони загинули за нашу Україну», – Надія, мати Героя.
Увіковічнили й пам’ять про Володимира Куліша. До великої війни він працював артистом ансамблю пісні й танцю у «Дніпровській варті». З початком повномасштабного вторгнення долучився до волонтерського руху, а вже 10 березня 2022 року став на захист України.
«Було страшно, але я йому сказала, синок я тебе піддержу, чесно не думала що воно так довго задержится. Що це все бистро і він верниться живий і здоровий», – Надія Куліш, мати Героя.
Герой служив у стрілецькому взводі гранатометником. 28 квітня 2023 року на Луганщині чоловік загинув, виконуючи бойове завдання. Володимира посмертно відзначили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
«Вони йшли на завдання і під час підходу до їхнього рубіжну начався обстріл і у них всю бригаду накрили. Він старався піддержать мене, помогти мені, був моїм сином. Дякую їм за велику їхню роботу, за таку працю, дуже велика їм подяка і дуже велика їхня робота, дай боже щоб було це в кожній школі, щоб кожен про це пам’ятав», – пані Надія.
Тепер на фасаді навчального закладу назавжди збережено пам’ять і про оборонців Нурлана Аббасова, Георгія Візавицького та Євгенія Колчужного. Вони героїчно віддали життя за Україну та незалежність. Їхній подвиг стане прикладом для майбутніх поколінь.
«П’ять пам’ятних дошок на стіні 46 гімназії Дніпра, п’ятеро добровольців, п’ятеро мужніх воїнів Дніпра, п’ятеро героїв це саме завдяки їм наше місто має можливість жити як тилове, мирне саме завдяки цим хлопцям мають змогу у цій гімназії вчитися наші діти, саме завдяки їм в України є майбутнє», – заступник міського голови з питань інформаційної політики Андрій Денисенко.
Для встановлення меморіальної дошки необхідно подати заяву у довільній формі на електронну адресу, яку ви бачите на екрані (наприкінці відео).
Читайте також: Історія бійця, який після тяжкого поранення проходить реабілітацію у Дніпрі









