Близько 20 000 закладів освіти потребують обладнання укриттів
Перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін долучився до прямого ефіру всеукраїнського телемарафону Uaразом, під час якого розповів про підготовку навчальних закладів до нового навчального року.
Євгеній Єнін констатував, що останніми роками виклики, що постійно виникали перед державою та суспільством, не дозволяли у повній мірі налагодити процес навчання у вищих навчальних закладах та школах. Спочатку це був CОVID-19, а тепер – повномасштабне вторгнення росії на територію України. Але у поточний момент, відповідно до доручень Президента та глави Уряду, поставлене завдання відновити навчальний процес у якомога більшій кількості навчальних закладів. Відтак Міністерство внутрішніх справ нещодавно розпочало проект «Безпечне освітнє середовище».
Проект стартував буквально тиждень тому і вже є перші напрацювання. У всіх регіонах створені та діють комісії, до участі у яких залучено і фахівців системи МВС. Майже 3000 закладів освіти мають власні захисні споруди цивільного захисту, які можуть прихистити понад 1 млн осіб. Ще така ж кількість закладів провели комісійне обстеження та організували укриття у спорудах подвійного призначення.
Євгеній Єнін зазначив, що фахівці МВС відкриті для взаємодії та надання допомоги учасникам освітнього процесу в межах компетенції. Разом з тим він зазначив, що дозвіл на відкриття закладів не буде надаватися у випадку їхньої невідповідності критеріям та вимогам безпеки.
«За даними органів місцевих адміністрацій, близько 20 000 закладів всіх рівнів та форм власності потребують обладнання укриттів. Йдеться про безпеку понад 7,5 млн осіб – учасників освітнього процесу. Звичайно, є регіони де відновити навчальний процес через напружену безпекову ситуацію буде вкрай важко. Наприклад, я днями був на Харківщині і в умовах, коли час дольоту снарядів складає до сорока секунд, говорити про офлайн навчання не доводиться», – зазначив перший заступник Міністра.
Він також назвав області, де зараз найбільша кількість закладів підготовлених до нового навчального року з точки зору безпеки. Це Тернопільська область – забезпечено укриттями 45% закладів освіти з 56% учасників освітнього процесу, Рівненщина – 30% закладів освіти забезпечено укриттями з 37% учасників освітнього процесу в них. Закарпаття відповідно 30% та 30%. У Києві укриття мають 40% закладів освіти з 15% учасників освітнього процесу в них.
Також представниками ДСНС разом з Нацполіцією здійснено понад 3500 тренувань з евакуації у навчальних закладах.
Читайте також: 135 вихованців дитячих будинків Дніпропетровщини зараз живуть у Нідерландах та Швейцарії.