Безпека на дорогах: у Дніпрі дітям та батькам нагадали про необхідність мати світловідбивні елементи на одязі
У зв’язку з постійними обстрілами росією об’єктів енергетики в Україні часто діють відключення електроенергії. Потерпає від цього і Дніпро. Найбільшою проблемою під час відключення вуличного освітлення є питання безпеки водіїв та пішоходів на дорогах. В поліції кажуть, що кількість дорожньо-транспортних пригод в умовах відсутності світла значно збільшується. Причиною тому є також і темний одяг, через який людину не видно на дорозі.
«Аби вберегти себе на дорозі, необхідно дотримуватися правил дорожнього руху, а саме, в умовах недостатньої видимості використовувати світлоповертальні елементи на одязі. Це дає можливість водієві побачити людину у темряві. Адже якщо на людині є флікери чи інші світлоповертальні елементи, то її видно за 150 метрів. Якщо людина не використовує їх і йде у темному одязі, то водій побачить пішохода лише за 10-20 метрів. Тому це питання безпеки та життя, яке люди повинні тримати на контролі», – зазначив інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Валентин Косенко.
Також в поліції додають, що врятувати під час темряви може навіть звичайний ліхтарик на телефоні. Варто увімкнути його та повернути у бік, з якого рухаються автівки. Завдяки цьому водієві буде видно людину на дорозі. Все це представники поліції 18 грудня розповідали дітям та пішоходам у парку Прибережний. Там провели невелику акцію. Про безпеку на дорозі послухала і Анжеліка.
«Уважно слухала інформацію від поліції, бо зазвичай ходжу не сама, а з 5-річною донькою, тому і відповідальність більша. Арину змалечку також привчаю до безпеки на дорозі. Вона знає, що йти можна лише, коли загориться «зелена людинка», і що заборонено вибігати на перехід. Сьогодні донька ще й послухала про спеціальні смужки, які можна використовувати на одязі. В мене вони вдома є, але не носили їх. Тепер будемо ходити з ними постійно», – розповідає дніпрянка Анжеліка Базилева.
Скаржаться на людей у темряві і водії електротранспорту. Через них вже траплялися надзвичайні ситуації на дорогах.
«Коли був перший блекаут, то жінка-пішохід вибігла на дорогу перед транспортом, водій у темряві не встиг зреагувати, тому сталася аварійна ситуація. Жінка жива, але отримала травми. Тому дуже просимо пішоходів дотримуватися правил дорожнього руху та використовувати спеціальні світловідбивні стрічки. Окреме прохання до велосипедистів, аби позначали свій транспортний засіб, щоб його було видно, якщо він рухається по проїжджій частині. А якщо поряд є велосипедні смуги чи доріжки, то їхати там», – розповідає ревізор з безпеки руху КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР Олеся Ситник.
Все, що відбувається на дорогах Дніпра, фіксують камери Ситуаційного центру. У випадку, якщо людина потрапила під автівку, сталася ДТП чи інша надзвичайна ситуація, то мешканці міста можуть подати запит на отримання відео з камери.
«З початку 2024 року ми маємо 1928 заявок на отримання відео з камер Ситуаційного центру. Для порівняння, за весь 2023 рік ця кількість склала 1557 запитів. А у порівнянні з 2022 роком, кількість запитів збільшилася більш, ніж на 50%. Наразі до Системи ситуаційного відеоспостереження у Дніпрі підключено 2686 камер. Більшість з них встановлено саме на автошляхах, і, в основному, звернення дніпрян стосуються саме ДТП», – зазначив Артем Богдан, в.о. начальника Ситуаційного центру Дніпра.
У 2024 році на аварійно небезпечних ділянках міста додатково встановили 12 камер відеоспостереження. Для того, щоб отримати відео з міських камер, достатньо заповнити Google-форму за посиланням. Запит у Ситуаційному центрі обробляють протягом 5 робочих днів.
Читайте також: Покровськ: розтрощений, але не покинутий