Антидронові ковдри для ЗСУ: дніпровська волонтерка створює ковдри, що рятують життя
Ковдри, що рятують життя. У Дніпрі родичі полонених і зниклих безвісти вже пів року відшивають для військових антидронові ковдри. Захисники протестували винахід і вже використовують на передовій для виконання бойових завдань.
Наталя допомагати армії розпочала з початком повномасштабної війни. Тоді обидва сини Наталії стали на захист України. Зі старшим втрачений зв’язок два роки тому. Жінка каже, від тривожних думок рятує волонтерство. Твердить – має допомогати іншим, бо так само хтось подбає про її синів.
Розпочала з того, що шила білизну для військових. Потім – виникла потреба пошити форму старшому синові.
“Коли я почала шити верхній одяг, мій син зник. Але це мене не зупинило. Не було часу на горе. Я усвідомлюю, що стрес – це явище, яке або викликає сльози, або мобілізує на дії”, – розповіла волонтерка Наталія Щербина.
Спочатку, розповідає Наталя, шила вдома, але згодом через збільшення замовлень від військових довелося орендувати приміщення. Антидрончики, як вона називає захист, відшиває десь із півроку. Зазвичай до роботи приєднуються ще кілька таких, як Наталя, матусь-волонтерок.
“Я постійно переміщуюся між різними робочими місцями, де одночасно можуть працювати від одного до трьох працівників. Один з них може займатися розкроюванням матеріалів”, – сказала Наталія.
Тестували антидронові ковдри бійці 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади.
“На кожному з них, перед тим, як упакувати, я ставлю оберіг. Я знаю, де саме він має бути. Кожен з них я обіймаю і шепочу: “Бережи кожного, кого ти накриєш!” Ось так!”, – ділиться волонтерка.
Антидронові ковдри вкрай необхідні на передовій, кажуть військові. Та додають: це – різновид пасивного захисту. Серед переваг – у ковдри не сяде батарея. Накрився з головою – і став невидимим для дронів із тепловізійними камерами.
Чим менше тебе бачить ворог, тим краще. І от такі ковдри – частина вирішення цієї величезної проблеми.
“Коли дрон помічає бійця, існує висока ймовірність атаки дроном-камікадзе. Тому маскування вночі є критично важливим”, – зазначив начальник групи комунікацій 128-ої окремої бригади територіальної оборони ЗСУ Курбатов.
Саме ці антидронові ковдри зшили за кошти, які родини полонених і зниклих безвісти зібрали під час благодійного ярмарку. Збір провели у Всесвітній День зниклих безвісти. Тоді зібрали 12 тисяч гривень.
Читайте також: Атака по Україні 4 вересня: є жертви у Львові, під ударами опинився Кривий Ріг