Аби продовжувати ПЛЕСТИ МАСКУВАЛЬНІ СІТКИ, збирають металеві та пластикові бляшанки
Волонтерська організація “Вузлик допомоги” плете маскувальні сітки для військових вже понад два роки. За весь час вони вже зробили понад дві з половиною тисячі. Та жаліються, зараз допомагати приходить мало людей. А для того, щоб були гроші на матеріали – збирають вторсировину.
Організація також закликає дніпрян приносити непотрібну постільну білизну, яку можна використовувати для сіток.
Переселенка з Лисичанська Наталя постійно долучається до плетіння. Жінка каже, таким чином допомагати нашим військовим – це найменше, що вона може зробити.
“Потрібно якось проводити вільний час, гнати погані думки, думати про перемогу. В’язати сітки для наших хлопців, які нас відвойовують і захищають від рашистів”, – сказала переселенка Наталя Лайко.
Про жорстокість окупантів жінка знає не з чуток. Через російську армію з Луганщини вимушено евакуювалась до Дніпра.
“Сюди я прийшла в липні 2023 року і дуже рада, що знайшла таке місце. Працюємо і взимку, і влітку, як кажуть, з ранку до вечора, і так щодня. Багато сіток в’яжемо, і дуже раді, що нам вдалося зв’язати такі великі сітки, що по 30 метрів в ширину і 8 в довжину, до того ж вони ще й зшивні”, – зазначила Наталя.
Волонтерська організація “Вузлик допомоги” працює понад 2 роки. За цей час на фронт передали близько трьох тисяч сіток. Але це, як крапля в морі, каже координаторка Анастасія.
“Щотижня приходить максимум 50 людей, і це наразі дуже мало. Я хотіла б, щоб щодня до нас приходило від 50 до 60 людей. Це дозволить за день виготовляти 1-2 сітки, що значить рятувати життя наших військових”, – повідомила координаторка волонтерського центру “Вузлик допомоги” Анастасія Чугунова.
Маскувальні сітки в’яжуть особливою технікою. До каркасу в хаотичному порядку кріплять клаптики кольорової тканини. Влітку і весною – це зелений, а восени та взимку – коричневий, чорний та білий кольори.
“Щоб ви розуміли, сітка може жити від однієї години до одного дня. Вона не лише захищає військових, але й може використовуватися для позначення позицій, куди ворог може скидати свої бомби. Сітка настільки важлива, що вона рятує не лише життя, а й техніку”, – наголосила Анастасія.
Та жінка ділиться, аби продовжувати волонтерити, збирають металеві та пластикові бляшанки, які потім здають на переробку. А за отримані гроші купують каркаси для сіток
“Ми постійно отримуємо відгуки від військових, які дякують нам за нашу роботу і запевняють, що наші сітки – найкращі. Вони кажуть, що наші сітки міцні, надійні і забезпечують їм найкращий захист”, – розповіла вона.
Також волонтери закликають дніпрян приносити непотрібну тканину і долучитися до плетіння. “Вузлик допомоги” працює кожного дня з 10 ранку до п’ятої вечора.
Читайте також: До 10 років ув’язнення. Молодики підпалили мікроавтобус військових