Аби калюж і підтоплень не було. У Дніпрі ремонтують черговий колектор, зведений за радянських часів з порушеннями норм
Колектор на ж/м Калинівський у Дніпрі. Там кипить робота з поточного ремонту зливової каналізації.
«Наші комунальники продовжують виправляти помилки радянських будівельників. Цей колектор зведений із численними порушеннями та дефектами. У деяких місцях труби порозходились на з’єднаннях, через що з’явилися контрухили, просідання, тріщини, руйнування тощо. Через усе це процес очищення цього колектору давав лише короткостроковий результат. Навіть відремонтувавши аварійну ділянку, потрібного ефекту все одно не було. Окрім того, колектор недостатнього діаметру, аби було швидке водовідведення», — прокоментував Олексій Самілик, директор департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради. Сьогодні, 27 вересня, він чергує містом.
Нині завершують другий етап робіт по вул. Старочумацькій в районі кільцевого руху. Там замінюють трубопровід загальною довжиною у 60 м. Після завершення робіт розпочнеться третій етап: углиб масиву та у напрямі до школи загальною довжиною 320 метрів.
«Комунальники ремонтують аварійний колектор від кільцевої розв?язки до заїзду вглиб масиву. Роботи у районі кільцевого руху автотранспорту довелося призупинити через додаткові проблеми з мережами водопостачання, які також будувалися за радянських часів із численними порушеннями. Сьогодні ми знов розпочали роботи на кільці, плануємо завершити в найкоротший термін або дозволити вільний кільцевий рух. Ці роботи плануємо завершити до кінця року, а наступного — продовжити налагодження водовідведення ж/м Калинівській та наведення там остаточного благоустрою», — зауважив Михайло Ступак, заступник начальника КП «УРЕА» Дніпровської міськради.
При ремонті враховують усі побажання мешканців й будують плани на майбутні роботи.
«Ми плануємо використовувати комплексний підхід. Тобто: спочатку налагоджуємо водовідведення. Після — роботи з благоустрою. Звертаємо увагу на прохання про асфальтування, додаткових майданчиків для паркування, світло тощо. Й попередньо, за найкращих прогнозів, наступного року на ж/м Калинівський завершити роботи з благоустрою», — зазначив черговий по місту.
Також черговий перевірив модульне залізобетонне укриття по вул. Старочумацькій, 81-А.
Їх почали установлювати із жовтня 2022 для безпеки дніпрян коштом міського бюджету.
«Вони допомагають убезпечитися від вибухової хвилі та уламків. По місту розташовані укриття декількох типів, які трохи відрізняються зовнішнім виглядом, проте виконують однакову функцію. Встановлюємо як на зупинках громадського транспорту, так і у місцях великого скупчення людей: парки, сквери, бульвари тощо. Місця обираємо спільно з Головним архітектурним управлінням. Наразі укриття розташовані майже на всіх основних таких локаціях. Загалом встановлено 175 модульних укриттів», — розповів черговий по місту Олексій Самілик.
Кожне встановлене укриття щоденно прибирають комунальники Дніпра. «Щодо біотуалету, то його обслуговують через день, а двічі на тиждень миють. Також, за потреби, всередині приміщення проводять обробку всіх поверхонь для ліквідації неприємного запаху.
«Це укриття відновили після дій вандалів. У цілому воно у задовільному стані і є безпечним місцем для дніпрян у разі небезпеки», — підсумував Олексій Самілик, директор департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради.
Читайте також: У Дніпрі через нічний ракетний обстріл пошкоджено близько 60 вікон у 14 будинках та 2 гуртожитках комунальної власності