4-й фестиваль ковальського мистецтва пройде у Дніпрі
Майже 70 ковалів чи не з усієї України та скульптура «Сокола». У Дніпрі пройде традиційний фестиваль ковальського мистецтва. Цього разу на Фестивальному причалі на три дні зберуться підкорювачі металу чи не з усієї України. Вони демонструватимуть не лише навички лиття та різні техніки, а й проводитимуть майстер-класи. Тож про головний символ цьогорічного KovalFest-2021 та про те, якому житломасиву Дніпра його подарують – у сюжеті.
Гімн України на ковадлах разом з оркестром у виконанні кремезних чоловіків з молотами. Так гучно стартуватиме у Дніпрі одна з найяскравіших подій жовтня – КовальФест.
Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: “Ми чекаємо вже на черговий, четвертий фестиваль КовальФест. Як завжди, організатори підійшли дуже прискіпливо до підготовки до заходу. Ці вихідні дні Фестивальний причал буде відданий повністю ковалям з різних куточків України”.
На провідний форум ковальського мистецтва до Дніпра з’їдуться майже 70 ковалів з усієї України. Майстри приїдуть зі своїми інструментами і будуть наживо кувати метал.
Тетяна Тицька, президентка ГО «Національна спілка митців з художнього металу»: “Буде цікаво усім, і діти можуть прийти, скувати. Ми спеціально розробили майстр-класи, сердечки, сонечки, підковки маленькі. Кожна дитина цвях може скувати, монету відчеканити, а вже дорослі можуть побачити для себе прекрасну виставку зброярів. Тобто у нас буде найбільша виставка зброярів – ковані ножі, топори молоти”.
Цьогорічна тема Ковальфесту – постапокаліпсис. Організатори хочуть привернути увагу людей до проблем з кліматом, вимиранням тварин та проблем з появою вірусу Ковід-19. Для цього навіть встановлять точку Червоного Херста.
Тетяна Тицька, президентка ГО «Національна спілка митців з художнього металу»: “Повністю ми будемо розбирати як потрібно в постапокаліптичному світі поводити себе і як потрібно взагалі цінувати наше життя в цілому”.
Головною скульптурою 4 фестивалю ковалів стане Сокіл. Залізного птаха урочисто представлять містянам 15 жовтня, створивши ланцюг поколінь, яким і відкриють статую.
Коваль Талісман, організатор та учасник «KovalFest»: “Скульптура «Сокіл» має розмір від низу до верха приблизно десь три метра. Буде встановлена на бетонну конструкцію, біля якої буде де відпочити. Там буде такий островок для відпочинку для жителів району, він буде виконаний з металу. Кожен шматочок, з якого зроблена фігура – зроблений вручну”.
Фігуру «Сокола» встановлять на однойменному мікрорайоні. Проект залізного птаха – переможець міського конкурсу бюджету участі, який набрав максимальну кількість голосів дніпрян.
Юлія Черечеча, авторка проекту «Сокіл надихає»: “На жилмассиве Сокол есть у нас такое место точки притяжения разных магазинчиков, когда люди выходят, общаются, гуляют. И это место, когда хочется, чтоб это было культурное место отдыха”.
До речі, ідею арт-об’єктів на житломасивах продовжуватимуть. У місті розвиватимуть внутрішньоміський туризм, коли можна поїхати у гості з одного району в інший заради місцевого туристичного магніту. Тим часом організатори нагадують: урочисте відкриття КовальФесту – 14 жовтня о 14 годині на Фестивальному причалі.