0,13 та 0,15 мікрозіверт на годину: У Дніпрі виміряли показники радіаційного контролю
У Дніпрі постійно контролюють радіаційний фон. І сьогодні фахівці також перевіряли прилади автоматичного радіаційного контролю, а саме систему Gamma Tracer Spider Dragonfly, яка призначена для моніторингу потужності дози гамма-випромінювань у навколишньому середовищі. Критичною межею безпечного рівня гамма-випромінювань у навколишньому середовищі є 0,5 мікрозіверт на годину. Показники ж на локаціях у Дніпрі – 0,13 та 0,15 мікрозіверт на годину.
«Ці прилади були встановлені на 4 локаціях в місті на південному та східному напрямках і належать Дніпропетровському регіональному центру з гідрометеорології. Оскільки в нас існує загроза, враховуючи воєнний стан в країні, то, зокрема, це був метод захисту від можливого теракту на АЕС. Нам надано доступ до системи, яка саме відображає показники, які у нас виводяться з датчика. На приладах немає жодних моніторів, дисплеїв, оскільки він безпосередньо працює через GSM-зв’язок або через супутниковий зв’язок. Відповідно, усі дані передаються на супутник і вже з супутника поступають у централізовану систему, яка нам показує дозу гамма-забруднень», – зазначив заступник директора – начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ярослав Крисько, який 4 серпня є черговим по місту.
Він також відвідав комплекс раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний» у Дніпрі, який є одним із найсучасніших полігонів в регіоні.
«У літній період ми надаємо додаткову перерву на пів години для працівників, бо цього року температурні показники досягнули максимуму. Також ми періодично поливаємо, щоб не було пилу на дорозі. Ситуація така, що об’єми збільшились, за добу ми приймали десь 1500 тонн, а зараз – це 2000+», – поділився директор КП «ЕКО Дніпро» Едуар Мєшковський.
Незважаючи на збільшення об’ємів сміття у літній період, вивезення в місті триває належним чином, без перебоїв, за графіком. Наразі великою проблемою залишається брак кадрів.
«Багато спеціалістів зараз знаходяться в лавах ЗСУ, тому не вистачає співробітників, зокрема, бульдозеристів. Тут підібрали хлопців, які пройдуть навчання на базі полігону і зможуть потім працювати на цій техніці», – зазначив Ярослав Крисько.
У галузі поводження з відходами міськрадою продовжено та розвинуто взаємодію з Японською державною агенцією міжнародного співробітництва (JICA), що має на меті подальше практичне втілення, зокрема, з надання технічної допомоги містам, що зазнали руйнувань внаслідок бойових дій.
«На середину серпня чекаємо на приїзд спеціалістів від компанії, яка виготовляє техніку Kleemann, які проведуть для нас навчання. Також приїдуть спеціалісти з Харкова та Києва, щоб навчитися працювати на аналогічній техніці»,- додав КП «ЕКО Дніпро» Едуар Мєшковський.
Читайте також: До уваги пасажирів: з 5 серпня Придніпровська залізниця відновлює деякі приміські поїзди