Коли зведуть аеропорт у Дніпрі, та чи дасть Ілон Маск гроші КБ «Південному»

20.11.2019 20:34   -

У червні 2020 року в Дніпрі почнуть будівництво терміналу та злітно-посадкової смуги аеропорту. Це стало відомо під час робочого візиту голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Прямо з літака очільнику парламента презентували схему оновленого летовища. До квітня 20 проектування остаточно повинні затвердити, навесні обрати забудовника, влітку приступити до робіт, повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

Загальна вартість будівництва злітно-посадкової проекту смуги вартуватиме 100 млн доларі. Плюс 80 млн доларів вклад інвесторів на приватний термінал.  Скільки депутати виділять грошей на повітряні ворота Дніпра у 2021 році, наразі не відомо. Поки що, маємо в 2020 році на аеропорт з держбюджету – 1 мільярд гривень.

Натомість, у місцевого самоврядування Дніпра забрали близько 2 млрд гривень. Під загрозою галузі освіти та медицини, субвенції на них в держбюджеті урізали. Поки в мерії Дніпра занепокоєні майбутнім становищем фінансування громади, поважний гість з Києва – не вбачає в цьому нічого катастрофічного. Дмитро Разумков сказав, що критика держбюджету це нормально, адже повністю він ніколи нікого не влаштовував.  

Під час брифінгу журналісти цікавилися позицією парламенту стосовно скандалів «слуг», які на всю країну «накосячили». Прогриміла резонансно справа Юзика, нардепа Юрія Корявченкова пропрезидентської фракції. Було оприлюднено аудіозаписи, де він комусь обіцяв контролювати кримінальне життя в Кривому Розі і збирати «данину» з бізнесу, як у 90-х. Спікер Верховної ради прокоментував скандал так: «спочатку, давайте, нехай ті плівки або підтвердять або спростують наші колеги зі «Слуги народу», якщо там є якийсь фактаж, що порушує норми закону – треба буде приймати рішення».

Питали журналісти і про ще одного «Слугу народу», Романа Іванісова. Нещодавно з’явилася інформація, що він сидів у в’язниці за зґвалтування неповнолітньої, але судимість знято. Про це написав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, посилаючись на особисті джерела в правоохоронних органах. Тепер долю нардепа має вирішити пропрезидентська фракція. А очільник парламенту, сказав, що треба дочекатися інформації від правоохоронних органів.

Відразу після аеропорту голова Верховної Ради попрямував на виробничу базу конструкторського Бюро «Південне». Дмитру Разумкову провели екскурсію по підприємству та розповіли про інновації. КБ «Південне» придбало нове обладнання та пройшло діджиталізацію.

Бюро виготовляє продукцію подвійного призначення: для мирних та військових цілей. Цех, у якому побував Дмитро Разумков, виготовляє корпуси для оперативно-тактичних ракет власної розробки. В роботі конструкторам допомагає сучасне обладнання: новий станок та 3Д принтер. Цей принтер друкує пластмасові та металеві деталі. Завдяки пристрою розробка однієї деталі зменшилась  до тижня. Дмитро Разумков сподівається залучити приватні інвестиції в космічну галузь України. Зокрема, мова йде про компанію Ілона Маска.

Після КБ «Південного» Дмитро Разумков нагородив почесними грамотами Верховної Ради медиків головного шпиталю країни – лікарні Мечникова. Також очільник парламенту навідав у реанімаційному відділенні та нагородив відзнакою одного із врятованих у лікарні Мечникова бійця.

Поділитися