Добровольцям – офіційний статус учасників бойових дій: у Дніпрі пройшла четверта сесія в облраді

15.06.2016 16:00   -

Півгодини до сесії, а біля обласної ради людно. Бійці добровольчих формувань звернулися до депутатів, аби ті проголосували за визнання добровольців учасниками бойових дій. Ігор один з тих, хто брав участь у війні на сході України. Чоловік говорить: багато добровольців воювали за рідну землю та по поверненню додому їм навіть не надали жодних пільг.

«Подали звернення до Дніпропетровської обласної ради, також це питання обговорювали в ОДА. Начебто люди віднеслися з розумінням і обіцяли підтримати, наразі чекаємо визнання добровольців учасниками бойових дій і, як наслідок, отримання відповідного статусу, хоча б на місцевому рівні, отримання хоча б мінімальних пільг чи гарантій соціальних», – говорить боєць добровольчих підрозділів у 2014-2015 роках Ігор Куликовський. 

Та чекати добровольцям довелося недовго, адже першим питанням на порядку денному був саме розгляд хвилюючого їх питання. За визнання добровольців учасниками конфлікту на сході України проголосували одноголосно всі присутні на сесії шістдесят три депутати.

У облраді зазначили, що це рішення дуже важливе не тільки для добровольців, але й для всієї країни.

«Ми розробимо положення про спеціальне визнання таких людей – добровольців, фактично учасниками бойових дій, з видачею відповідного посвідчення і наділеннями такими можливостями, які ми можемо надати на рівні обласної влади. Це можуть бути чи пільги на проїзд у транспорті, може безкоштовна реабілітація», – каже в. о. голови обласної ради Святослав Олійник.

Окрім цього питання на засіданні розглянули й інші. Одним із найбільш важливих питань, які тАкож стосуються військових, було виділення їм земельних ділянок. Але за це рішення не голосували, а лише обговорили. Так, у сесійній залі виступили й військові, які розповіли про проблему отримання двох гектарів землі.

«Атошники, которые находятся в городе Днепропетровске, в области, в общем-то отдали свой долг Родине, отвоевали. Получается очень некрасивая ситуация: та земля, которая положена по закону нам, почему-то мы никак ее не можем оформить», – говорить учасник бойових дій на сході України Олександр Рівний.

Після виступу військових голова облдержадміністрації запевнив їх, що візьме це питання під особистий контроль. Крім того, обласна влада хоче запросити на наступну сесію представників Геокадастру, аби ті прозвітували про вільну землю на території нашої області.

«Думаю, что к 1 сентября вот те 2,5 тысячи заявок, которые у нас есть, мы их полностью удовлетворим. Это я вам обещаю», – обіцяє голова ОДА Валентин Резніченко.

Ще одним питанням було виділення додаткових коштів на лікування поранених військових, які потрапили до лікарні імені Мечникова. На ці потреби лікарні виділили три мільйони гривень.

«Нажаль надалі надходять поранені люди і дуже часто їх лікування потребує не таких звичайних медичних заходів, а воно потребує дорогих ліків, які потрібно купувати», – говорить в. о. голови обласної ради Святослав Олійник.

Крім того, на сесійному засіданні депутати також розглянули ряд питань щодо процедури створення ОСББ, внесення змін до вже прийнятих рішень та обговорили деякі депутатські запити.

Оксана Онищенко, Дмитро Солодовник, «Бліц-факт».

Поділитися