Чому досі працює колесо огляду в парку Глоби

26.11.2019 17:59   -

Влітку про інцидент з єдиним працюючим колесом огляду міста, що в парку Глоби – розказали всі ЗМІ міста. Тоді дніпряни зробили фото, як елемент кабіни відвалився. Через резонанс та численні обурення містян  мерія відреагувала радикально та терміново: зупинила роботу атракціонів. Найбільш габаритна конструкція катати людей перестала, проте тільки на місць.

Чому не закрили колесо назавжди. питаємо в директора департаменту парків та рекреації міськради. Він пояснює, що поки йшли перевірки атракціону від прокуратури та держпраці  дія договору була заморожена. Експертизи показали, що якихось обмежень щодо користування колесом огляду немає. Тому воно наразі функціонує.

Атракціон полагодили та привели в належний вигляд. Це помітно неозброєним оком. Ось у якому стані воно було – і яке стало.

Беремося дізнатися, чи безпечно тут кататися. На робочому місці  застаємо Станіслава, який розповідає, що «нікого не пускають на атракціон, поки його не перевірять механіки та електрики». Це роблять, запевняє хлопець, щодня о 10 ранку.

Ми йому на слово не повірили, тому  наступного дня, без попередження, пішли на ревізію. У зазначений час. І  о 10:15 таки зустріли механіка Дмитра. Перевірку він почав з ременів двигуна, далі пострибав у кабінці та щосили погойдав підвісну конструкцію. Чи то для журналістів така демонстрація, чи завжди так робить – невідомо. Але механік запевняє, що це його звичні і щоденні дії. Так він робить з кожною кабінкою. А їх два десятки. Тож для запуску Дмитру знадобилося до двох годин.

Пізніше з нами на зв’язок вийшов власник колеса огляду Слейман Аржа.  За словами чоловіка, всі документи в порядку, вони регулярно запрошують на перевірки державну службу з питань праці, аби спати спокійно.

Власник розказав і про інцидент у червні, коли в кабінці відірвався нижній елемент. Запевнив : «Відвалилося не дно, а конструкція, яка просто для краси. Саме ж дно – надійне та щодня перевіряється техніками, тоді інцидент роздули». Аби нас переконати, сам йде кататися на колесі. І журналістів запрошує. Ми погоджуємося.

Поки ми насолоджувалися краєвидом міста, помічник пана Слеймана привозить купу документів. Показує технічний паспорт, акт про введення в експлуатацію та результат експертизи від держслужби з питань праці, стосовно червневого інциденту, де зазначено: «Зауважень до стану і кріплень пасажирських ковпаків не виявлено».

Поки в підприємців всі документи в порядку, а держслужба з питань праці не виявляє ніяких порушень та небезпек,  у міста  немає причин розривати договір з приватниками. Директор департаменту парків та рекреації міськради пояснює: «Інформації про травми немає, ми за цим слідкуємо, на жаль, оскільки бюджет обмежений, гроші, які поступають від комерції, допомагають нам утримувати парк хоч у якомусь порядку».

Поділитися