Британський фотографа Крістофер Нанн планує написати книгу о війні на Донбасі

21.02.2017 14:15   -


  Британський фотограф Крістофер Нанн, який отримав поранення під час обстрілу в Авдіївці, вперше зустрівся з журналістами. Після поранення він ледве не втратив зір, але дніпровські лікарі здійснили диво і зберегли Крістоферу очі. Він вже переніс три операції, остання була минулого тижня. Лікарі сподіваються: вона остання. Що буде робити Крістофер після одужання та що він бачив на Донбасі – у сюжеті Оксани Онищенко. 


Він приходить на зустріч до журналістів вже без пов’язок на очах. Трішки насуплений, із посіченим уламками обличчям. Британський фотограф Крістофер Нанн отримав поранення, коли приїхав робити репортаж про загострення ситуації на Донбасі.

«Я працював на Донбасі вже більше трьох років. 4 січня я приїхав туди і вже майже місяць як був там. Я був недалеко від Красноармійська, коли побачив новини про Авдіївку. І ми вирішили туди поїхати. Це не перша моя поїздка в Авдіївку», – розповідає британський фотограф Крістофер Нанн.

Проте саме ця поїздка стала фатальною – під час обстрілів снаряд влучив у будинок, де зупинився Крістофер. Фотограф згадує вечір перед трагедією. Каже: пам’ятає все до дрібниць.

«Ми сиділи в кухні біля вікна, пили чай і трохи перекусили, спілкувалися весь вечір. Обстріли ставали гучніше і гучніше, а вибухи – ближчими. Ми чули свист снарядів. Олена заспокоювала нас, що все нормально, що це навіть тихіше, ніж зазвичай», – пригадує Крістофер Нанн

Тоді, за декілька годин до обстрілу, він разом з Оленою та своїм перекладачем зробили спільне фото. Воно стало останнім. Снаряд забрав життя власниці квартири, а фотографа ледь не позбавив зору.

«Другого лютого я отримала інформацію, що поранено іноземного журналіста. Мені начальник 66 мобільної бригади сказав, що Крістофера потрібно терміново евакуювати, тому що з ока витікає рідина. Тобто складне проникаюче поранення», – повідомляє  радник голови Дніпропетровської ОДА Тетяна Губа.

Аби евакуювати Крістофера з Авдіївки медикам  знадобилося лише тридцять хвилин. Тож на сьогодні лікарі не тільки врятували око фотографу, а й намагаються повністю повернути зір. Подивіться – ось цей шестиміліметровий уламок дніпровські медики витягли з ока Крістофера.

«Було дуже багато сторонніх тіл. Були сторонні тіла і в правому оці, але вони були непроникаючі. А ось щодо лівого ока – то є у нас таке поняття «травми несумісні з життям органу», – розповідає директор Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні Валерій Сердюк.

Після цього, очі зрешечені уламками пластику, лікарям довелося складати заново. Перша операція тривала більше чотирьох годин, але медики впоралися і ще раз довели – вони професіонали своєї справи. Це підтверджує і Крістофер.

«Я відчуваю себе позитивно, здоровим і сильним. У лікарні до мене добре ставляться. І я відчуваю, що з кожним днем зір стає краще», – говорить британський фотограф.

Лікарі сподіваються: згодом зір Кріса повністю відновиться.

«Зараз перш за все ми спостерігаємо, як відновлюються тканини, як вони анатомічно зараз зіставлені. Ми вже знаходимося на тій стадії, коли ми починаємо відновлювати зорові функції. Ми бачимо, що зараз загоєння йде згідно з планом, як ми і передбачали», – каже директор Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні Валерій Сердюк.

Зараз британський фотограф намагається допомогти сім’ї загиблої. В Олени сиротою залишився дев’ятирічний син. Крістофер оголосив про збір коштів на сторінці в соцмережах. Небайдужі вже зібрали близько трьох тисяч фунтів.

«Я відчуваю відповідальність і свій обов’язок допомогти її родині. Ми були з нею до самого кінця. Це мій обов’язок розповісти цю історію, бо вона не про моє поранення, а про смерть невинних людей на війні», – ділиться Крістофер Нанн.

Крістофер каже: його поранення стало поштовхом до того, що британці зацікавилися подіями на Україні. Тож він сподівається донести своїм співвітчизникам ще більше інформації. Для цього він планує знову повернутися на Донбас з фотоапаратом і написати книгу, де детально зможе розповісти про всі жахіття війни на сході України.

Оксана Онищенко

 

Поділитися