Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Жителям Дніпропетровщини розповіли, що робити у разі радіаційної аварії

Держпродспоживслужба в Дніпропетровській області повідомляє, що станом на сьогодні жодних відхилень від природного фону на території Дніпропетровщини не зафіксовано. В області постійно здійснюється моніторинг радіаційного фону. 

У службі нагадали, що кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру. Підготовлений – значить захищений. Це правило у час повномасштабної війни стало ще більш актуальним.

«У першу чергу зазначимо, що ядерно-стратегічні об’єкти будуються таким чином, щоб витримувати значні фізичні пошкодження», – наголосили експерти обласної Держпродспоживслужби та надали алгоритм дій у разі радіаційної аварії:

1. Основне – потрібно залишатись у приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку обов’язково варто виконати.

2. Перебувайте в укритті. Це може бути підвал або середина будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин, не дозволяйте їм гуляти на вулиці. Якщо можливо, залишайтеся в кімнаті без вікон і зовнішніх дверей, зачиняйте вікна та двері, потрібно ущільнити отвори підручними засобами (скотч, змочена водою тканина тощо) та вимикайте системи вентиляції (кондиціонери або обігрівачі) у вашому будинку. Залишайтесь в укритті, допоки офіційна влада не надасть інших вказівок.

3. Слідкуйте за офіційними джерелами інформації. Користуйтесь повідомленнями від рятувальників (ДСНС), поліції, місцевої влади. Увімкніть телебачення, радіо, підпишіться на офіційні  Telegram або Facebook сторінки місцевої влади. Якщо місцева влада та надзвичайники дають вказівки – виконуйте їх обов’язково.

4. Потрібно знезаразити себе. Зніміть верхній шар одягу. Так ви позбудетеся до 90% радіоактивного матеріалу. Робіть це обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримайте його далі від людей і домашніх тварин.

5. Помийтесь, якщо є така можливість. Прийміть душ з милом, голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі. Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани. Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.

6. Одягніть чистий одяг. Допоможіть вашим рідним і близьким зробити всі вищеперераховані пункти. За можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.

Читайте також: «Будуть фатальні умови для російських окупантів»: військові отримали нову техніку від дніпрян.