Site icon Телеканал «ДніпроTV»

ЖАХ! Отруйні павуки дійшли до Дніпра? Небезпека чи природній процес?

Каракурти на Одещині, тарантули на Київщині та жовтосумний отруйний павук у Дніпрі. Соцмережами шириться інформація про активізацію небезпечних павуків в Україні. А новину про чоловіка в реанімації через укус каракурта підхопили і російські телеґрам-канали. Чи справді отруйні павуки активізувались в Україні?

У реанімації через укус павука. На Одещині чоловіка госпіталізували із симптомами реакції на отруту тварини.

Після детального опису павука, якого бачила людина, було встановлено, що це каракурт. Зараз стан чоловіка середнього ступеня тяжкості, він знаходиться під спостереженням у реанімаційному відділенні, щоб не пропустити жодних ускладнень. Щодо наявності сироватки, то її немає, як і по всій Україні.

Паніка щодо активізації отруйних павуків розлетілася соцмережами. Підхопили хвилю і пропагандиські пабліки: “Отруйні павуки атакують Україну. Вже 2 смертельні випадки цього тижня і десяток лежить у важкому стані після укусів. Очевидно, клімат посприяв, ну і американські лабораторії не сидять склавши руки”.

Центр протидії дезінформації РНБО України звірився з МОЗ та заспокоює українців: “Про масові звернення по меддопомогу у звʼязку з укусами не йдеться. Через аномальну спеку в Україні й справді активізувалися павуки, та летальних випадків немає. Важливо пам’ятати, що укуси найотруйнішого павука України здебільшого не призводять до летальних наслідків”.

Отруйні види павуків вже давно живуть в Україні. І потепління покращує для них умови існування.

“Ці комахи чудово зимують у нас. Вони живуть в більш теплу погоду, їх метаболізм покращується і вони швидше розмножуються, швидше ростуть”, – пояснює тетаріуміст, засновик Музею павуків у Немішаєві Руслан Білякович.

Однак, пояснює Білякович, для павуків людина не є основним інтересом і першими вони не нападають.

Своєю історією ділиться лікарка. Її зустріч із каракуртом 3 роки тому пройшла спокійно.

“Я його побачила і зрозуміла, хто це, тому що ми вивчали в університеті цих павуків, просто скинули і все. Павуки не нападають самостійно на людину, тільки якщо ви випадково його притиснете або наступите, або він буде у вас у взутті”, – пояснює сімейна лікарка клініки “Стардоктор” Лілія Руденко.

Якщо вас вкусив павук, то на цьому місці може з’явитися набряк, почервоніння, різкий біль. Також головний біль, запаморочення, порушення координації, нудота, блювота та задишка.

“Ми бачили в фільмах, що потрібно прижигати місце укуса, потрібно накладати джгути, висмоктувати яд, але це все не потрібно точно робити. Можна дати людині знеболюване, багато теплого пиття. Не можна давати алкоголь, тому що він навпаки буде пришвидчувати всмоктування яду. Не можна давити, видавлювати, тому що ви навпаки посилюєте кровоток в тій ділянці, а наша задача – кровоток знизити. Тобто ми можемо знерухомити кінцівку накладанням шин, ми можемо накласти холод місцевий, щоб яд не так швидко всмоктовався в кров”, – пояснює Руденко.

Алергічні реакції можуть виникати лише у випадку індивідуальної непереносимості. Тож при укусі обов’язково треба звернутись до лікаря.

Читайте також: Спортсмен з Дніпра переміг на Кубку України з богатирського багатоборства