2 роки з початку великої війни рф проти України. Лінія фронту простягнулася на тисячу кілометрів, і мало змінилася з осені минулого року. Прогнозів багато, але ніхто не знає, коли закінчиться кривава бійня. Про втрати і здобутки України – у сюжеті ДніпроTV.
Ранок 24 лютого 2022 року назавжди залишиться в пам’яті кожного українця. З цього дня розпочались два роки жаху, смертей і непоправних втрат. Руйнування міст і сіл. Перемоги і поразки. За цей час росія випустила по Україні понад 7,5 тисяч ракет і тисячі дронів-камікадзе.
У 22-му ми втрачали, але й повертали окуповані рашистами землі на Півночі, Харківщині і Херсонщині.
23-ій став роком великих сподівань та розчарувань. Очікували на вдалий контрнаступ та ще більшу військову допомогу від союзників. Тим часом окупантам завдяки “м’ясним” штурмам вдалося потіснити позиції українських захисників. Оборонці були вимушені залишити Соледар, Бахмут, Мар’їнку та Авдіївку. росіяни видають це за велику перемогу, хоча від цих міст залишились лише руїни. Зараз ситуація на передовій вкрай складна.
Новопризначений Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський підтвердив, що ворог наступає фактично по всій лінії фронту. Українські захисники перейшли в активну оборону.
“На мою думку, все, що відбувається останні два роки, в подальшому, мені не хотілось би нагнітати ситуацію, але ми планомірно наближаємось до 3 світової війни, в якій будуть дві протиборчої сторони. Так би мовити, колективний Захід – демократичні цінності і авторитарна форма правління, авторитаризм. Це росія, Іран, Китай”, – пояснює політтехнолог Олександр Кондратенко.
Поки Україна все ж перемагає на морі. Третина Чорноморського флоту рф – знищена. Наші ракети та безпілотники потопили, або серйозно пошкодили два найбільших фрегати: п’ять танкових десантних кораблів та підводний човен росії.
“Найголовніше – чорноморська флотилія рф на сьогодні не може виконувати і не зможе виконувати той операційний функціонал і обов’язки які були покладені саме на Чорноморський флот від початку повномасштабного вторгнення. Тому що знищено відповідно дуже багато одиниць бойового складу кораблів. Втрати для ворога значні, але і загроза на сьогодні, не дивлячись на зменшення потенціалу чорноморської флотилії, загрози з її боку залишаються актуальними і доволі таки значними”, – стверджує речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.
Близько 18% території України залишається під російською окупацією. Для звільнення всіх земель потрібні люди та зброя.
Наразі в українському війську відчувається нестача боєприпасів, а США затягують допомогу. У суспільстві на майже третьому році війни панують панічні настрої. Але бійці не втрачають мотивацію. Говорять, путін не збирається відступати. Тому і нам не можна.
“Мотивація, як і в перші дні так і зараз, у мене одна. Я захищаю свою родину, своїх батьків, свою сестру, дружину та дочку. Ніякі демотивуючі засоби не можуть впливати зараз в такий скрутний час, і тільки одна мотивація – ви захищаете свої родини“, – наголошує військослужбовець 128 бригади ТРО Андрій.
На думку експертів, 24-тий стане найважчим роком. Тож, українцям треба згадати про єдність, яка була у 22-му. Бо тоді ми зламали плани кремля на бліц-криг і це змінило хід історії.
Читайте також: Ще одна жертва ворожої атаки на Дніпро: між 8 та 9 поверхами видно тіло жінки, — ОВА