Зберігають техніку, рятують життя військових, а ще – ловлять ворожі дрони. Маскувальні сітки – одна із найважливіших потреб на фронті і попит на неї не припиняється. Та волонтери, які їх плетуть, кажуть, що донатити люди стали менше. Радше кинуть гроші на придбання автівки чи дрона, ніж на тканину та нитки.
Плести сітки – це її друга робота. Людмила волонтерить ще з 2014 року, коли син пішов воювати в АТО. Від нього постійно чула про необхідність та користь маскування.
6 днів на тиждень жінка після роботи – тут. У цьому занятті знайшла і додаткову користь для себе.
Поруч пан Микола із Сєверодонецька. З березня 2022 року живе у Дніпрі. Відтоді і волонтерить, бо не може сидіти без діла.
І крім маскування, сіткам військові знайшли ще одне застосування. Ними стали ловити ворожі дрони.
“Зараз маскувальні сітки відіграють роль не тільки як маскування, а й ловців ворожих FPV-дронів, тому ми зараз переходимо на більш жорстку основу не тонку, а товсту, жорстку, шоб вони не тільки прятали наший бійців техніку, а ще й ловили дрони”, – розповідає співзасновник БФ “Гарнізон” Леонід Русаков.
Та з виготовленням сіток зараз сутужно. Люди стали менше донатити на матеріали, каже співзасновник фонду Леонід Русаков. Востаннє, розповідає, волонтери ледь не посивіли, доки зібрали на три десятки сіток. І якщо раніше люди як не гроші, то матеріали приносили, а нині і цього немає.
Сітки – це те, в чому завжди є потреба на фронті, кажуть військові. Тож просять людей допомагати волонтерам.
“Маскувальні сітки це, по-перше, збереження особового складу та техніки. Чим більше ми замасковані, тим більше ворог нас не побачить, тим більше ми стаємо для нього несподіваним сюрпризом”, – пояснює військовослужбовець ППО Сергій.
Скільки квадратних метрів сіток від початку великої війни сплели волонтери цього фонду – вже й не порахують. Та кажуть, певно, ними можна вкрити всю Донеччину. Припиняти не будуть, та підтримка їм не завадить.
Читайте також: 46-та окрема аеромобільна та 128-ма бригада ТрО отримали чергову допомогу від дніпрян