Юлія Боярчук — художниця із Сєвєродонецька. До повномасштабного вторгнення рф мала персональні виставки. Роботи мисткині є у приватних колекціях Польщі, США, Канади та Індії. Разом з рідними Юлії довелося три тижні сидіти у підвалі, допоки не виїхали до Дніпра. Через деякий час мисткиня повернулася до творчості…
Юлія — переселенка із Сєвєродонецька. В березні минулого року переїхала до Дніпра. З собою вдалося вивезти акварельні фарби і два пензлики.
Юлія Боярчук, художниця, переселенка: «Нам казали: «Виїжджайте, це недовго». Тому одну сумочку з собою взяли і виїхали в невідомість».
Художниця працює у техніках олійний та акварельний живопис, холодний батік, художній розпис по тканинах, шита ікона та іконопис. Після вимушеної паузи у творчому житті Юлію Боярчук запросили до арттерапевтичної резиденції в Сваляву. Митці писали картини на тему «Евакуйовані».
Юлія Боярчук, художниця, переселенка: «Дев’ять робіт я зробила. Потім ці роботи продали на аукціоні і закупили дрон для Луганської області. Ця робота має назву «Вкрадена весна». Вона подібна до тієї, яку я робила на арт-резиденції «Аура міста». Старенька лишилась без домівки і не знає, що їй робити, куди їй піти».
У гуртожитку жінка обладнала майстерню і продовжує писати картини. Зараз працює над аквареллю з видами Дніпра. Чоловік Євген — вчитель, проводить заняття онлайн з учнями. Подружжя волонтерить і мріє повернутися додому.
Євген Лучко, переселенець: «Як тіки звільнять місто, тільки зайдуть хлопці, я одразу туди поїду. Для чого? Там залишилися наші коти, там залишилися люди, які потребують допомоги, тому що вони за Україну».
Напередодні повномасштабної війни у Сєвєродонецьку планувалося відкриття персональної виставки Юлії «З Україною в серці». Художниця поки не знає долю своїх 30 картин, залишених в окупації. Сподівається, що їх не знищили рашисти.
Юлія Боярчук, художниця, переселенка: «Планую повернутися додому і все-таки зробити там свою виставку. Маю надію».
Зараз роботи Юлії презентують на виставках у Дніпрі та в інших містах України.
Читайте також: Нове життя Амурського мосту: будівельники оновили асфальт та полагодили трамвайні колії