Site icon Телеканал «ДніпроTV»

З «Охматдиту» до Дніпра: історія 1-річної Афіни

Того дня, коли російська ракета влучила у «Охматдит», батьки мали привести Афіну на огляд. Дивом сталося так, що візит перенесли. Це врятувало їм життя. Після трагедії дівчинку перевели на лікування до Дніпра, зараз про неї піклуються у нашій «Космічці».

Вдень 8 липня росія завдала один із найпотужніших ракетних ударів по столиці України. Зокрема, під атакою опинилася найбільша дитяча лікарня «Охматдит». Того дня маленька Афіна з батьками мала відвідати медзаклад задля огляду у лікаря. Дивом сталося так, що цей візит перенесли на наступний день.

«У нас просто дата приїзду змістилася через те, що до того в нас аналізи були не дуже, і ми більше днів капались», — згадує Тамара Грицуля, мама Афіни.

Про атаку на дитячу лікарню дізнались з новин. Батьків охопив жах від розуміння, що всередині могли б бути вони з малечею.

«У мене трусились руки дуже сильно, цілий день, у мене паніка, тому що, ну, ми знаходились там довго у свій час і до операції, і після операції. Я написала також лікарю нашому в Києві. Він відповів мені дуже коротко, що їхати нікуди більше. Там нічого немає більше», — додає жінка.

Однорічна Афіна перебувала у київському «Охматдиті» на відновленні після трансплантації печінки. Донором погодився бути рідний батько дівчинки.

«Нас направили в “Охматдит”, тому що це один з небагатьох центрів, які займаються пересадкою органів дітям. Ми були донори: і мама, і тато, але я краще підійшов за аналізами», — пояснюють батьки дівчинки.

Після тяжкої операції Афіна потребувала специфічного й кваліфікованого догляду. Його змогли забезпечити саме у Дніпрі, у Регіональному медичному центрі родинного здоров’я.

«Все, що потрібно для дітей з трансплантацією органів, — у нас є. Всі необхідні дослідження. Для цього в нашій лікарні було закуплено спеціальне обладнання. Наші лаборанти тривалий час також навчалися тої методики. І це не єдина дитина, яка наразі спостерігається після трансплантації», — розповідає Сергій Єгоров, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Регіонального медичного центру родинного здоров’я.

Дівчинка і надалі перебуватиме під ретельним контролем лікарів.

«Вона буде знаходитись під постійним наглядом, тому що після трансплантації хворий пожиттєво приймає імуносупресивну терапію для того, щоб не було відторгнення», — додає Сергій Єгоров.

Сьогодні Дніпропетровщина стала для багатьох українців медичним хабом. До лікарень міста звертаються пацієнти з чотирьох сусідніх областей.

Читайте також: З гранатометника в ТЦКашника. Військовий розповів про нафарбованих хлопців та хейтерів