Site icon Телеканал «ДніпроTV»

У Дніпрі розповіли про організацію харчування у школах міста

Дніпрянка Тетяна Кирюша — мама двох дітей. Вони — учні гімназії № 46. Харчуються під час навчального процесу у гімназії. Каже, задоволені кейтерингом та якістю продукції, яку подають школярам.

«Ми обрали харчування у ланч-боксах. Молодша — вибаглива до їжі. Вирішила, що вона вегетаріанка. Ми підтримали її у цьому. Але вважали, що не буде достатньо у ланч-боксі. Проте кількості їжі, яку подають, — салат, каша, овочі, фрукти та напій — доні вистачає. За п’ять днів навчання не було жодних нарікань. Старший полюбляє м’ясне, і його теж вистачає у боксі. Ба більше, я — представниця бракеражної комісії. Можу сама скуштувати їжу, роздивитись бокс. Тому мене усе влаштовує», — сказала Тетяна Кирюша. 

У цьому навчальному році зі 151 навчального закладу 149 отримують харчування через кейтеринг — доставку готової продукції до закладів освіти. 

«Послуги з організації харчування надають на підставі договорів, які укладені за результатами проведення процедури закупівлі департаментом гуманітарної політики з постачальником послуг. Цьогоріч у нас постачальниками послуг є дві компанії. Одна з них – це ТОВ «Олімпіус Консалт», інша – ТОВ «Контракт Продрезерв 5». Постачання послуг «Олімпіус Консалт» здійснюється за моделлю організації харчування «Фабрика-кухня», тобто їжу готують на фабриці кухні і привозять до закладів освіти. Компанія ТОВ «Контракт-Продрезерв-5» використовує опорні кухні, тобто готує їжу у закладі освіти  для дітей цього закладу та з інших закладів освіти», — уточнила Інна Васильєва, завідувачка сектору соціального захисту відділу безпеки життєдіяльності та соціального захисту управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради.

У гімназії № 46 харчування за моделлю «Фабрика кухня». 

«Для нас це оптимально, адже у школі харчуються більше у першу зміну 700 учнів. У другу — 150. До того ж у 46-й гімназії здобувають освіту й учні школи № 6. Торік ми теж обрали такий вид подачі їжі», — зазначила директорка гімназії № 46 Олена Міроненко.

Готові ланч-бокси доставляють у вантажівках з рефрижератором, де температура +3, +5 градусів.

«Далі ємності ставлять у холодильні камери шкільної їдальні. Завжди є два бокси – «холодний» та «гарячий». На кожному – маркування з датою приготування. Гарячий треба підігріти, а холодний — салат. Усі продукти збирають у ланч-бокс й відправляють у холодильник шокового охолодження. Там за лічені хвилини їжа охолоджується до температури +3, +5 градусів за Цельсієм», — прокоментувала Ольга Бикан, представниця компанії «Олімпіус-Консалт».

Меню складають постачальники послуг за умовами договорів. Обов’язковою умовою є те, що це воно відповідає нормам Постанови № 305 Кабінету міністрів України від 24 березня 2021 року.

Читайте також: Танцювали, співали та куштували польову кашу. У Дніпрі у відділі терцентру відсвяткували «Свято врожаю»