У Дніпрі департамент екологічної політики Дніпровської міськради продовжує моніторити дотримання екологічних норм у місті. Сьогодні, 23 листопада, були проведені інспекції в Шевченківському та Центральному районах.
На вулиці Харківській, 3 інспекція департаменту виявила, що підприємці, які ведуть діяльність за цією адресою, користуються контейнерами ОСББ для викидання відходів.
«Ми отримали скарги від мешканців, що ФОПи не мають договорів на вивезення сміття та користуються чужими контейнерами, чим створюють додаткове навантаження на ОСББ. Під час перевірки видано приписи та надано три робочі дні для надання документів, які підтверджують укладання договорів», — повідомила Наталія Бовкун, завідувачка сектором санітарного нагляду департаменту екологічної політики Дніпровської міськради.
Перевірку прокоментував начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міськради Ярослав Крисько, який сьогодні черговий по місту. Він зазначив, що подібні порушення прямо суперечать Закону України «Про управління відходами» та Правилам благоустрою території міста.
«Відсутність договорів на вивезення сміття або використання контейнерів ОСББ іншими суб’єктами господарювання є адміністративним порушенням. Ми прагнемо, щоб підприємці усвідомлювали свою відповідальність і неухильно дотримувалися вимог чинного законодавства про відходи», – каже Ярослав Крисько.
Під час рейду дев’ятьом підприємцям видано приписи з вимогою надати договори. У разі невиконання їм загрожують штрафи: для фізичних осіб — від 340 до 850 гривень, для юридичних осіб — від 1360 до 1700 гривень.
Наступна локація чергування – ліквідація звалища негабаритного сміття на вулиці Робочій, 154. Тут спостерігалось накопичення великогабаритного сміття, зокрема опалого листя та гілля.
«Сезонне збільшення обсягів зелених відходів створює навантаження на комунальні служби. Ми закликаємо мешканців приватного сектору використовувати методику компостування або мульчування як альтернативу, щоб ці відходи могли слугувати добривами», — зазначив Ярослав Крисько.
Серед інших проблем — неправильне паркування автомобілів у дворах будинків. Це унеможливлює доступ комунальної техніки до контейнерних майданчиків і затримує своєчасне вивезення відходів. У департаменті екологічної політики рекомендують мешканцям:
- Дотримуйтеся правил паркування біля контейнерних майданчиків, щоб забезпечити доступ комунальної техніки.
- Укладайте договори на вивезення сміття з офіційними перевізниками.
- Використовуйте зелені відходи екологічно відповідально — компостуйте або мульчуйте їх.
- Повідомляйте про випадки накопичення сміття через Єдину гарячу лінію Дніпровської міськради:
- 056-732-12-12
- 095-732-12-12
- 096-732-12-12
- 073-732-12-12