Ціни на лікарські препарати зростають майже кожного місяця. Аби підтримувати здоров’я в нормі дніпрянам доводиться економити на базових речах. Скільки ж витрачають мешканці в місяць на домашню аптечку та хто може отримати ліки безкоштовно?
Інна регулярно проходить обстеження у лікарів, аби слідкувати за своїм здоров’ям. Зізнається, іноді змушена економити аби купити необхідні препарати.
“Залежить від місяця, можна хворіти можна не хворіти. Вітамінам я не довіряю, не знаю як побачити результат від вітамінів, а так в мене дитина, якщо вона хворіє то можу дві три тисячі в місяць можу витратити”, — розповіла дніпрянка Інна.
Тож, дбати про своє здоров’я – справа не з дешевих. Аналогічної думки дотримуються і багато інших дніпрян.
Тим часом, фармацевти зазначають, сьогодні знеболючі, серцево-судинні та противірусні препарати залишаються найзатребуванішими, а ціни на деякі з них зростають як гриби після дощу.
75% відсотків ліків в наших аптеках – українські, але компоненти та сировина, з якої їх виготовляють – імпортні. Саме їх здорожчання і тягне за собою підвищення цін в аптеках.
Але деякі ліки українці можуть отримати безкоштовно. Для цього існує програма «Доступні ліки», яку оновили і доповнили новими препаратами з 30 вересня.
“В ньому вже додані нові лікарські засоби для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії. Це близько 40 торгових найменувань. А якщо говорити про довшу перспективу, то у 2025 році ми плануємо розширювати програму лікарськими засобами, комбінованими для лікування серцево-судинних захворювань”, — розповіла начальниця відділу стратегії розвитку програми реімбурсації НСЗУ Наталія Гнатюк.
Аби отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою необхідно звернутись до сімейного лікаря та отримати електронний рецепт.
Читайте також: Дніпро і область накрила пилова буря