Реки, теги, тренди, хештеги й тисячі годин контенту викликають залежність? TikTok – під підозрою. Європейська комісія розпочала розслідування проти соцмережі. У чому підозрюють застосунок і чим він загрожує дітям?
Марині лише 10 років, а вона в соціальних мережах – не лише глядач, а й активний блогер. Мама перебування дитини онлайн не обмежує. Каже – довіряє доньці.
Та чи достатньо цього для повної безпеки дитини? Нещодавно Європейська комісія відкрила офіційне провадження проти соцмережі. Передусім розслідуватимуть дизайн застосунку та алгоритми, які можуть викликати поведінкові залежності. Перевірятимуть і рівень конфіденційності для неповнолітніх.
Не здивована цьому мати 11-річного Богдана. Олена до соцмереж давно ставиться з недовірою, суворо контролює, що дивиться і читає її син. Є і заборонені до перегляду речі.
“Все, що стосується російських каналів, це все я не дозволяю. Сама дивлюся те, що та кого він дивиться, друзів його, ну, з його дозволу, звичайно. Переглянули стрічку, там і побачила що є контент, який несе злий характер. Я поговорила – він: “добре мама більше не буду”.
Підтримує подібний підхід дитяча психологиня Елліна Карепова. Інтернет справді може бути небезпечним для дитячої психіки, та справа не лише у контенті.
“Діти не відрізняють шоу від реальності. Короткі відео дають такий швидкий дофамін, тобто дитина, або людина, дорослі, так само залипають на котиків і все інше. Отримують емоцію, швидку емоцію. Можуть бути проблеми з концентрацією уваги, тобто коли людина хоче подивитись довгий фільм, їй стає нудно, вона засипає, вона не може засвоювати інформацію і, звісно, вчити нудні підручники, або довгі вірші буде потім складно”.
Тож перш за все радить спостерігати за тим, що дивиться дитина і з`ясувати, чому це її зацікавило. Якщо це може бути небезпечно – то блокувати й пояснювати, в чому загроза. Варто й обмежувати час, проведений онлайн, щоб завадити розвитку залежності у малечі.
Читайте також: Викрав 8-річну дівчинку і тримав під землею